Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Smart svietidlá

24 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 24 produktov
  Text And Image Section

  Inteligentné ovládanie osvetlenia v domácnosti

  K modernému domácemu vybaveniu patrí jednoznačne aj inteligentné ovládanie svetelných zdrojov. Okrem iných komponentov inteligentnej domácnosti, ako sú detektory pohybu, ovládače radiátorov alebo zásuvky, je možné aj osvetlenie pomerne jednoducho ovládať pomocou smartfónu. Sortiment týchto produktov je aktuálne obrovský a siaha od inteligentných domácich svietidiel pre vnútorné použitie až po vonkajšie riešenia a LED pásy. Svetelný komfort je možné nastaviť v závislosti od vašej nálady, časti dňa alebo ročného obdobia.

  Výhody inteligentných systémov osvetlenia

  Inteligentné ovládanie svietidiel je praktické a posúva komfort bývania v domácnosti na vyššiu úroveň. Efektívnejšia doba používania a úspora elektrickej energie zároveň významne prispievajú k životnému prostrediu. Používatelia inteligentných systémov kladú hlavný dôraz na jednoduchosť používateľsky príjemnej manipulácie:

  • Väčšie pohodlie vďaka ovládaniu pomocou aplikácie alebo pomocou hlasového asistenta
  • Možnosť praktickej automatizácie – vždy dokonalé svetlo pre daný okamih
  • Jednoduchá integrácia do existujúceho systému inteligentnej domácnosti
  • Farebné svetelné spektrá pre príjemnú atmosféru.
  Text And Image Section

  Aké systémy na inteligentné riadenie osvetlenia existujú?

  Existujú rôzne inteligentné spôsoby ovládania svietidiel. Bez ohľadu na to či ste v narábaní so smart technológiami nováčik alebo skôr už odborník na inteligentnú domácnosť, zo širokej škály smart osvetlenia si môžete vybrať to pravé pre vás. Zatiaľ čo sa začiatočníkom odporúča, aby začali používať svetelné zdroje, ktoré sú ovládané individuálne cez WLAN, profesionáli a tí, ktorí sa chcú stať profesionálmi si môžu nainštalovať kompletný systém osvetlenia.

  Ovládanie svetla pomocou centrálnej jednotky

  Inteligentné ovládanie svietidiel pomocou kompletného systému využíva centrálnu jednotku ako základ pre ovládanie. V závislosti od konkrétneho výrobcu existujú veľmi jednoduché systémy, ktoré je možné v prípade potreby zosieťovať. Svietidlá môžu byť ovládané hlasom, smartfónom alebo tabletom a môžu byť vybavené špeciálnymi funkciami.

  Text And Image Section

  Ovládanie svietidiel pomocou WiFi

  Na rozdiel od systémového ovládania môže byť osvetlenie inteligentnej domácnosti napájané aj samostatnými svietidlami - inteligentnými domácimi žiarovkami alebo inými inteligentnými svetelnými zdrojmi. V tomto prípade vám centrálne jednotka nebude potrebná. Inteligentné žiarovky jednoducho nahradia existujúce osvetlenie v domácnosti. Pripojenie cez WLAN a ovládanie cez smartfón nevyžaduje používanie ďalšieho príslušenstva.

  Ako inštalovať inteligentné osvetlenie v domácnosti?

  Súčasné svetelné systémy pre inteligentné domácnosti sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné nastaviť pohodlne a bez väčších technických opatrení. Plánovanie vopred a premýšľanie nad potrebnými sieťovými možnosťami je niekedy zložitejšie ako samotná inštalácia osvetlenia.

  Vždy by ste však mali mať k dispozícii smartfón či tablet. Pretože inteligentné domáce svietidlá sú ovládané cez aplikácie výrobcu. Okrem toho, aby ste mohli svietidlá vôbec používať, je potrebné neustále internetové pripojenie.

  Na používanie inteligentného osvetlenia z nášho sortimentu budete potrebovať centrálnu jednotku Gateway podľa Zigbee štandardu, ktorú môžete zakúpiť samostatne. Zigbee je bezdrôtový protokol, ktorý umožňuje inteligentným zariadeniam, ako sú žiarovky, zásuvky, zástrčky, inteligentné zámky, pohybové senzory a dverové senzory, komunikovať medzi sebou prostredníctvom „PAN“ (Personal Area Network).