Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Stojacie lampy

15 produktov
Zobrazené produkty 15 / 15 produktov
Text And Image Section

Aké typy stojacích lámp existujú?

Stojacie lampy nie sú iba prostriedkom na získanie dodatočného svetla vo vašej domácnosti, ale sú aj významnými dekoratívnymi prvkami v interiéri. Vďaka nim môžete vo vašom domove vytvoriť príjemnú atmosféru a zároveň si uľahčiť čítanie, či prácu na počítači.

Stojacie lampy sa vyznačujú najmä tým, že na rozdiel od zapustených svietidiel nevyžadujú žiadne uchytenie, ale sa dajú podľa potreby rozmiestniť po celej miestnosti. Na ich fungovanie budete potrebovať iba funkčnú zásuvku. Na trhu sú dostupné rôzne druhy stojacích lámp, ktoré sa medzi sebou líšia predovšetkým svojim dizajnom, výškou a tvarom. Ich hlavnou charakteristikou je celková výška nad 70 cm, keďže sú menšie verzie považované za stolnú lampu.

Klasická rovná stojaca lampa

Najbežnejšia forma stojacej lampy má klasický dizajn, čo znamená, že sa skladá zo stojanu a tienidla. Pri moderných stojanových lampách je často možné otočiť alebo natočiť hlavu svietidla, tak aby sa dala optimálne nastaviť. Ako zdroje osvetlenia sa dnes často používajú energeticky úsporné halogénové žiarovky, alebo v súčasnosti čoraz viac, moderné LED žiarovky a technológie. Tieto stojacie LED lampy zaujmú svojou dlhou životnosťou, poskytujú skvelé svetlo a sú výrazne energeticky účinnejšie v porovnaní s klasickými žiarovkami.

Text And Image Section

Oblúkové lampy

Oblúková lampa je skutočne štýlovým dekoratívnym prvkom a nie nadarmo sa teší veľkej obľube už od 60. rokov minulého storočia. Vďaka svojmu špeciálnemu tvaru je tento typ stojacej lampy možné nainštalovať tak, aby vždy poskytoval svetlo priamo zhora. Ponúka to obrovskú výhodu, najmä ak sa používa ako svetlo na čítanie. Pri mnohých oblúkových lampách je stupeň ohybu variabilný, takže sa svetlo z lampy na čítanie dá nastaviť podľa potreby, bez ohľadu na to, či je lampa umiestnená vedľa kresla, za pohovkou alebo vedľa iného kusu nábytku. Oblúkové lampy je možné v závislosti od ich dizajnu flexibilne použiť ako nepriamy alebo priamy zdroj svetla.

Či už klasická podlahová lampa, oblúková lampa alebo moderná LED lampa, všetky sú dostupné v rôznych tvaroch a prevedeniach. Ktorý model sa bude najlepšie hodiť do vašej domácnosti, závisí predovšetkým od vašich osobných preferencií. Každý druh má však svoje výhody.

Stojacie lampy s dreveným rámom poskytujú útulnosť, zatiaľ čo kovové môžu pôsobiť modernejšie a chladnejšie. Tienidlo vyrobené z textilu je tiež útulné a zväčša dostupné v mnohých farebných prevedeniach, zatiaľ čo tienidlá vyrobené z hladkých materiálov, ako je kov alebo sklo, sa jednoducho udržiavajú.

Práve vďaka rozmanitým prevedeniam v klasickom, modernom a extravagantnom dizajne sa stojanové lampy hodia do každého konceptu miestnosti a vedia zaistiť skutočne príjemné prostredie na bývanie. Stojacie lampy je možné rôznymi spôsobmi kombinovať s nábytkom a iným zariadením a vytvárať tak harmonický celok.

Text And Image Section

LED stojacie lampy

K celkovému efektu stojacich svietidiel a ich prínosu k atmosfére bývania prispieva okrem materiálu svietidla a jeho dizajnu aj použitý svetelný zdroj.

LED žiarovky sú mimoriadne energeticky úsporné a môžu vás presvedčiť svojou extrémne dlhou životnosťou až 50 000 prevádzkových hodín. Sú všestranné a dostupné nielen v bielej farbe. Farebné LED lampy môžu byť použité na vytvorenie mimoriadne príjemnej atmosféry. Vďaka veľmi vysokej energetickej účinnosti LED diódy nielen chránia životné prostredie, ale vám pomôžu aj trvalo znižovať účty za elektrinu.

Stojacie lampy z Lidl.sk

Na stránke Lidl.sk nájdete široký výber stojacích lámp, ktoré sa budú hodiť do takmer každého interiéru.

Pre tých, ktorí hľadajú stojacie lampy do obývačky, máme v ponuke viacero elegantných a moderných modelov. Tieto lampy sú vyrobené z kvalitných materiálov a majú rôzne farebné prevedenia, takže si určite vyberiete tú správnu pre váš domov.

Ak hľadáte lacné stojacie lampy, náš sortiment vás určite osloví. Máme v ňom množstvo cenovo dostupných modelov, ktoré sú zároveň kvalitné a moderné.

Pre tých, ktorí preferujú regulovateľné osvetlenie, máme dostupné stojacie lampy so stmievačom. Tieto lampy umožňujú nastaviť intenzitu svetla podľa vašich potrieb a vytvoriť tak ideálnu atmosféru v miestnosti.