Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Fritézy

31 produktov
  Zobrazené produkty 31 / 31 produktov
  Text And Image Section

  Teplovzdušné fritézy a klasické fritézy – hranolky alebo šišky z vlastnej kuchyne

  Kto by nemal rád chrumkavé hranolky, zemiakové krokety alebo lekvárové či tvarohové šišky? Kedykoľvek si ich môžete dopriať aj u vás doma. A nielen to, ale aj chrumkavé rezne, rybu či karfiol v trojobale. Potrebujete mať len fritézu. V Lidl sú fritézy dokonca dostupné v rôznych verziách. Môžete sa teda rozhodnúť aj pre všestranné zdravé alternatívy bez oleja. Bleskovo tak môžete prichystať čerstvé domáce hranolky, ktoré potešia aj neplánovanú návštevu.

  Teplovzdušná fritéza – zdravšia alternatíva vyprážania v oleji

  Každý pozná bežné fritézy. Sú dokonalou náhradou za hrniec s horúcim olejom a pri správnej teplote zaistia chrumkavé, vyprážané a zlatožlté jedlá. Variantom bez tuku alebo s veľmi malým množstvom oleja je teplovzdušná fritéza. Táto teplovzdušná rúra v mini formáte vykúzli lahodné hranolky iba pomocou horúceho vzduchu a ponúka aj možnosť varenia, grilovania a pečenia.

  Fritéza so studenou zónou je tiež jedným z inovatívnych modelov fritézy. Tu je teplota počas procesu vyprážania okolo 50 až 70 stupňov. Výhodou je nižšia spotreba energie a zdravšie vyprážanie. Výsledok je z hľadiska chuti presvedčivý. Tieto alternatívy sú ideálne pre kaloricky a zdravotne uvedomelých ľudí, ktorí sa nechcú zaobísť bez hranolčekov a podobných jedál.

  Text And Image Section

  Ktorá fritéza je pre mňa tá pravá?

  Pri výbere fritézy sa zamerajte na zdravotné argumenty, jej kapacitu a príkon. Ak bývate sami, na veľké množstvá nepotrebujete poloprofesionálnu fritézu. Len by ste zbytočne plytvali energiou. Na malé občerstvenie alebo lahodnú prílohu úplne postačí mini fritéza. Naopak, ak máte veľkú rodinu, kapacita bežnej fritézy vám asi nebude dostatočne veľká. V tom prípade môže byť pre vás vhodná dvojitá fritéza. Možno práve v tomto prípade je žiadaná teplovzdušná fritéza.

  Jesť zdravo a s nízkym obsahom tuku je dôležité pre každého, kto kladie dôraz na zdravý životný štýl. Ale ani v tomto prípade sa nemusíte zaobísť bez chuti. Naopak, s teplovzdušnou fritézou si môžete bez výčitiek vychutnať rôzne maškrty, pretože vyprážanie prebieha s veľmi malým alebo žiadnym množstvom tuku. Budete prekvapení, čo dokáže horúci vzduch. V teplovzdušnej fritéze vyprážané jedlo v polovici procesu obrátite a získate tak obľúbené chrumkavé čaro.

  Vyprážanie klasických jedál, párty snacky a sladkosti

  Aké výhody vám prinesie fritéza? Rýchlejšie a jednoduchšie prichystanie večere pre návštevu, šťastné deti pri chystaní ich obľúbených maškrtiek v zdravšej verzii a veľa zábavy! Kapacita fritézy by mala zodpovedať vašim potrebám. Najlepšie bude, ak budete uvažovať vo väčšom. Namiesto klasickej fritézy s olejom sa môžete rozhodnúť aj pre teplovzdušnú fritézu, ktorá nepotrebuje tuk.

  Pri teplovzdušnej fritéze je vyprážanie vďaka nižšej teplote ešte šetrnejšie. Ak si vyberiete model s automatickým otváraním veka, môžete presne načasovať koniec prípravy jedla. Vo väčšine zariadení je vyhrievacie teleso zabudované, takže sa oň nemôžete popáliť. Vyprážanie vo fritéze môže znamenať oveľa viac ako iba prípravu hranoliek. Upravená zelenina je hitom, ktorý nemilujú len deti. Obľúbené sú taktiež aj čerstvé šišky s lekvárovou plnkou alebo šišky s jablkovou omáčkou.

  Text And Image Section

  Kritériá nákupu a výhody fritézy

  Pred kúpou fritézy a rozhodnutím o konkrétnom modeli má zmysel vytvoriť si malý kontrolný zoznam, ktorý môžete použiť ako pomôcku. Môžete si tak určiť kapacitu, akú potrebujete a tiež sa presne rozhodnúť, ktoré zariadenie sa hodí do vašej domácnosti.

  Ako často využijete fritovací hrniec?

  Aké množstvá jedlá plánujete vo fritéze bežne pripravovať? Má mať vaše zariadenie veľkú kapacitu alebo vám vystačia mini porcie? Aká fritéza sa vzhľadom bude hodiť do vašej kuchyne?

  Milujete originálne recepty vyprážané na oleji a tuku alebo by to mala byť teplovzdušná fritéza, ktorá nepotrebuje veľa tuku? To sú základné otázky, na ktoré by ste si mali pred nákupom odpovedať.

  Uvažujete o tom, že si zadovážite klasickú fritézu? Prístroj zohreje olej a tuk bezpečne a rýchlo dosiahne potrebnú teplotu aj pri veľkej kapacite. To vám ušetrí peniaze a pomôže dosiahnuť vynikajúce výsledky pri vyprážaní.

  Uistite sa však, že váš model má systém čistého oleja. Umožní vám to použiť olej niekoľkokrát a proces vyprážania bude zdravší. Rozhodnite sa pre odnímateľné veko pre ľahšiu likvidáciu oleja a tuku.

  Fritovacie hrnce s otočným košíkom na vyprážanie a princípom studenej zóny si vystačia s menším množstvom tuku. Alebo si môžete rovno vybrať teplovzdušnú fritézu.