Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Hriankovače a toastovače

28 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 28 produktov
  Text And Image Section

  Hmmmm, aj vy patríte medzi tých z nás, ktorí si nevieme predstaviť, že môže existovať niekto, kto by nemiloval lahodné, voňavé, chrumkavé hrianky? V tom prípade ste tu správne. Ak vám ešte hriankovač či toastovač v domácnosti chýba, alebo ak vám ten súčasný pomaly dosluhuje, je ten pravý čas na kúpu nového.

  Veríme, že z našej bohatej ponuky si vyberiete. Máme pre vás pripravený sortiment s veľkým množstvom a druhov značkových hriankovačov v rôznych farbách, vďaka čomu si môžete vybrať presne taký, ktorý sa hodí do vašej kuchyne.

  Nájdete tu tiež viaceré druhy toastovačov, pri ktorých je samozrejmosťou kvalitná platňa a skvelá cena.

  Vďaka dostatočným skladovým zásobám môžete svoj nový toastovač či hriankovač očakávať už čoskoro. Samozrejme, dovezieme vám ho, rovnako ako aj ostatné produkty z nášho LIDL online obchodu bezpečne priamo k vám domov.

  Aký je rozdiel medzi hriankovačom a toastovačom?

  Máte chuť na chrumkavý, zlatohnedý toastový chlebík? Hriankovače aj toastovače, alebo ešte často nazývané sendvičovače, dokážu dosiahnuť tento výsledok vo veľmi krátkom čase. Napriek tomu existujú určité rozdiely medzi týmito zariadeniami, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred ich kúpou.

  Kompaktný hriankovač: Kompaktné hriankovače majú krátke otvory – buď len jeden na opekanie jedného plátku toastu, alebo dva paralelné otvory vedľa seba, takže je možné opekať dva úzke plátky chleba súčasne. Tieto malé kuchynské spotrebiče sa hodia takmer do každej kuchyne a sú vhodné pre jednotlivcov, páry alebo príležitostných jedákov toastov.

  Hriankovač s dlhým otvorom: Hriankovač s dlhým otvorom má tiež jeden alebo dva otvory, ale tie sú dlhšie ako priemerný plátok toastu. Takto možno v jednom otvore opekať dva malé krajce, ale aj jednotlivé väčšie krajce. Kto chystá raňajky pre väčší počet ľudí, a preto potrebuje veľa hrianok naraz alebo by si chcel opekať iné druhy chleba, hriankovač s dlhým otvorom určite ocení.

  Toastovač (sendvičovač): Na rozdiel od hriankovačov, ktoré opekajú iba čisté krajce chleba, ktoré následne môžete obložiť, sendvičovače vyrábajú teplé sendviče, ako napovedá ich názov. Do spotrebiča sa vloží už pripravený sendvič, ktorý toastovač zohreje.

  Text And Image Section

  Multifunkčné zariadenia: Niektoré zariadenia kombinujú obe funkcie. Ploché hriankovače napríklad dokážu opekať chlieb a taktiež aj vyrábať horúce sendviče. Za žiadnych okolností by ste sa však nemali pokúšať položiť konvenčný hriankovač nabok na grilovanie sendviča. Zariadenia na to nie sú vhodné. Iné multifunkčné zariadenia môžu byť použité napríklad na prípravu sendvičov a vaflí vďaka odnímateľným platniam alebo majú dodatočnú funkciu grilu na ryby a mäso.

  Chutný recept na toast so šunkou a syrom, recept na tatársky biftek s hriankami a mnohé iné recepty nájdete na našej stránke kuchynalidla.sk.

  Kritériá pre nákup hriankovača a toastovača

  V závislosti od typu spotrebiča je potrebné pri kúpe hriankovača alebo toastovača zvážiť rôzne ich aspekty, aby príprava jedál a starostlivosť o kuchynské spotrebiče boli čo najjednoduchšie a nedochádzalo pri tom k nepríjemným prekvapeniam.

  Druhy hriankovačov

  Aj pri zdanlivo jednoduchom zariadení, akým je hriankovač, sú dnes medzi jednotlivými modelmi početné rozdiely, ktoré sa odrážajú aj v cene. Pred kúpou by ste si mali dobre premyslieť, aké vlastnosti by mal nový hriankovač mať a bez čoho sa prípadne zaobídete.

  Text And Image Section

  Otvory na hrianky

  Ako už bolo spomenuté, hriankovače sú ponúkané s kratšími aj s dlhými otvormi. Počet a veľkosť otvorov určuje, koľko plátkov je možné opekať naraz a na aký druh chleba sú vhodné. Pri veľmi kompaktných hriankovačoch s úzkym a krátkym otvorom môže byť problematické opiecť o niečo väčšie kúsky. Rozmery väčšiny komerčne dostupných hriankovačov sú však prispôsobené štandardným veľkostiam toastového chleba.

  Výkon a stupeň zhnednutia

  Výkon určuje, ako dlho trvá zhnednutie krajcov chleba. Ak je výkon príliš nízky, nie je možné dosiahnuť uspokojivý výsledok alebo trvá dlho, kým sa hrianky stanú chrumkavými. Hriankovač s 2 otvormi by mal mať výkon okolo 800 wattov, zatiaľ čo 1 200 až 1 400 wattov postačuje pre hriankovač so 4 otvormi alebo hriankovač s 2 dlhými otvormi. Konkrétny stupeň zhnednutia sa nastavuje pomocou príslušných ovládacích prvkov.

  Doplnkové funkcie

  Dobré vybavenie uľahčuje používanie hriankovača. Medzi doplnky, ktoré by v ideálnom prípade nemali zostať bokom, patria okrem iného:

  • Zásobník na omrvinky na ľahké odstránenie omrviniek, ktoré spadnú do hriankovača
  • Nadstavec na nahrievanie roliek
  • Funkcia zdvíhania na bezpečné vybratie zaseknutých alebo obzvlášť malých krajcov chleba z hriankovača
  • Centrovanie plátkov chleba pre rovnomerné zhnednutie chleba
  • Funkcia rozmrazovania a ohrievania na privedenie hlboko zmrazeného chleba alebo chleba, ktorý už vychladol na požadovanú teplotu
  • Uskladnenie káblov, aby ste sa vyhli zbytočnému neporiadku káblov v kuchyni a znížili riziko nehôd.

  Materiál, z ktorého je vyrobený hriankovač

  Väčšina hriankovačov je vyrobená z hliníka, plastu alebo nehrdzavejúcej ocele. Plast a hliník sú obzvlášť ľahkými a lacnými materiálmi. Hriankovače s nerezovým krytom stoja o niečo viac, ale sú robustnejšie a odolniejšie. Pri výbere materiálu hrá určite dôležitú rolu aj vzhľad spotrebiča – určite budete radi, keď bude hriankovač dobre ladiť so zvyškom kuchynského príslušenstva.

  Text And Image Section

  Pomoc pri kúpe toastovača (sendvičovača)

  Chutné výsledky a jednoduchá údržba: Aby ste našli sendvičovač, ktorý kombinuje tieto faktory, mali by ste starostlivo porovnávať rôzne modely.

  Platničky

  Srdcom sendvičovača sú platničky. Väčšina modelov má dva páry platničiek, takže je možné pripraviť dva sendviče súčasne. Väčšie zariadenia so štyrmi platničkami sú ideálne pre rodiny, tak aby mohli jesť všetci naraz. V ideálnom prípade sú platničky odnímateľné a vhodné do umývačky riadu, vďaka čomu je čistenie zariadenia oveľa jednoduchšie. Sendvičovače 3 v 1, ktoré dokážu grilovať a piecť, sú štandardne vybavené odnímateľnými platňami.

  Pomôžte si pergamenovým papierom

  Na uľahčenie čistenia tanierov je možné vnútro sendvičovača vyložiť pergamenovým papierom. V dôsledku toho spotrebič zostane čistý.

  Materiál, z ktorého je vyrobený toastovač

  Ak je to možné, platničky toastovača by mali mať nepriľnavý povrch, aby sa syr, chlieb a iné suroviny neprilepili a dali sa ľahko vybrať. Na vonkajšom plášti by mali byť tepelne izolované rukoväte pre bezpečné otváranie a zatváranie zariadenia. Vonkajší kryt sendvičovača je väčšinou vyrobený z liatiny, nehrdzavejúcej ocele alebo plastu. Všetky materiály sa časom zahrievajú, preto nemožno podceňovať dôležitosť správnych úchopov.

  Výkon toastovača

  Čím vyšší je výkon sendvičovača, tým rýchlejšie bude pripravený chutný pokrm. Orientačne by zariadenie malo mať výkon okolo 800 až 1 200 wattov. Slabšie zariadenia potrebujú na dosiahnutie rovnakého výsledku primerane viac času, takže sa nešetrí ani energia. Vo väčšine prípadov kontrolka teploty ukazuje, či je spotrebič dostatočne horúci a pripravený na použitie.

  Text And Image Section

  Čistite a udržiavajte hriankovače a toastovače (sendvičovače)

  Pre všetky elektrické zariadenia pred čistením platí nasledovné: vytiahnite ich zo zástrčky, aby ste predišli nehodám. Zásobník na omrvinky hriankovača by sa mal pravidelne vyprázdňovať a vonkajší kryt utierať vlhkou mäkkou handričkou. Vnútro hriankovača je možné v prípade potreby pozametať jemnou kefou. Špicaté predmety, ako sú nože a čistiace prostriedky, nemajú v hriankovači miesto. Ak sú platničky odnímateľné môžete ich umývať v umývačke riadu alebo ručne mäkkou špongiou. Pevné platničky najskôr utrite kuchynskou utierkou, prípadné zvyšky tvrdého jedla odstráňte drevenou vareškou.

  Nepriľnavá vrstva ILAG chráni zariadenie pred pripálením

  Ak ste doteraz varili či piekli s hrncami alebo kuchynskými prístrojmi, ktoré neboli opatrené kvalitným nepriľnavým povrchom viete, aké náročné je čistenie pripáleniny a zároveň, ako to dokáže pokaziť prípravu pokrmu.

  Množstvo našich kuchynských spotrebičov má nepriľnavú vrstvu ILAG, vďaka ktorej sa vám cesto na platňu nebude lepiť. Výnimkou nie sú ani hriankovače a toastovače. Platne s ILAG vrstvou robia pečenie efektívnejším, jednoduchším a veľmi ľahko sa čistia. Sú tak vhodné nielen pre skúsené, ale aj začínajúce domáce gazdinky – kuchárky či kuchárov.