Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Pečenie

36 produktov
Zobrazené produkty 24 / 36 produktov
Text And Image Section

Pomôcky na pečenie do každej kuchyne

Uvoľnite svoju kreativitu a vstúpte do sveta pečenia. Inšpirujte sa, oddýchnite si a vyskúšajte nové a chutné recepty. My vás v tom budeme sprevádzať. Množstvo zaujímavých receptov na pečenie pre začiatočníkov a pokročilých nájdete na našich stránkach kuchynalidla.sk a v Lidl online shope nájdete všetky potrebné kuchynské spotrebiče a doplnky na pečenie.

Na začiatok toho nebudete potrebovať veľa. Stačia vám kvalitné kuchynské spotrebiče, čerstvé suroviny a trochu inšpirácie.

Kuchynské spotrebiče pre jednoduchšie pečenie

V minulosti naše staré mamy nemali veľmi na výber a všetky kuchynské prípravy museli vykonávať postupne a ručne. Nielen, že takýmto spôsobom príprava jedál trvala dlhšie, ale bola aj fyzicky náročnejšia. V súčasnosti máme to šťastie, že môžeme využívať rôzne moderné kuchynské spotrebiče, ktoré nám ušetria čas a zjednodušia celú prípravu jedál. Kuchynské roboty a mixéry sú v súčasnosti takmer nevyhnutnými kuchynskými doplnkami na pečenie.

Užitočné potreby na pečenie pre dokonalé výsledky

Predtým, ako začnete miešať cesto a pripravovať ho na pečenie, je dôležité dôkladne odvážiť všetky ingrediencie. Kuchynské váhy a odmerky sú nevyhnutným nástrojom pre amatérskych a profesionálnych pekárov. Odmerky by mali byť kalibrované na meranie tekutín a suchých ingrediencií.

V závislosti od toho čo pečiete, môžete využiť aj domácu pekáreň a upiecť čerstvý domáci chlieb aj keď ste iba začiatočník. Špeciálne spotrebiče na pečenie, ako sú napríklad vaflovače, sú omnoho všestrannejšie, ako by ste očakávali. S vaflovačom môžete pripraviť nielen sladké pochúťky, ale aj slané lahôdky.

Text And Image Section

Príslušenstvo na domáce pečenie

Príslušenstvo na pečenie je základnou výbavou každého vášnivého pekára. Ak ste milovníkom pečenia, určite oceníte kvalitné pekáče, formy na pečenie a iné pomôcky, ktoré vám umožnia vytvárať lahodné dezerty a pečené pokrmy. Pozrime sa spoločne na užitočné príslušenstvo na pečenie, ktoré vám môže pomôcť pri príprave skvelých jedál:

Pekáče ako základ každej kuchyne

Pekáče sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. S rôznymi veľkosťami a tvarmi môžete pripraviť sladké i slané pečivo. Rozlišujeme rôzne druhy pekáčov podľa ich primárnej funkcie a podľa materiálu z akého sú vyrobené. Zadovážiť si tak môžete sklenený pekáč, liatinový pekáč či kameninový pekáč.

Formy na pečenie pre dokonalé tvary

Formy na pečenie sú ideálne na prípravu jedál s dokonalými tvarmi. Môžete si vybrať medzi formami na muffiny, zákusky alebo bábovky. Sú nevyhnutné pre presné výsledky pečenia. Formy na pečenie by mali mať nepriľnavý povlak a umožňovať jednoduché vybratie pečeného jedla.

Silikónové podložky na pečenie

Silikónové podložky na pečenie sú ideálne na ochranu dna pekáčov, bez potreby vymastenia alebo papiera na pečenie, pred prípadným pripálením a uľahčujú ich čistenie.

Plech na pečenie ako všestranný pomocník

Plech na pečenie je základným vybavením každej kuchyne. Môžete na ňom pripravovať mnoho rôznych jedál, či už ide o zemiakové placky, mäso alebo grilované zeleninové kúsky.

Text And Image Section

Súprava na pečenie pizze pre milovníkov talianskej kuchyne

Ak ste milovníkom pizze, určite oceníte súpravu plechov na pečenie pizze alebo kameň na pizzu. S kameňom na pečenie dosiahnete dokonalý chrumkavý spodok pizze, ako od pizza majstra.

Detská súprava na pečenie ako zdroj zábavy pre celú rodinu

Ak chcete zapojiť svoje deti do kuchynských prác, investícia do detskej súpravy na pečenie je skvelým nápadom. Pomôže im objavovať svet varenia a pečenia s náčiním prispôsobeným ich veľkosti.

Silikónové formy na pečenie flexibilné a praktické

Silikónové formy na pečenie sú odolné voči teplu a umožňujú vám pripravovať rôzne tvary a veľkosti jedál, pričom zakaždým docielite dokonalý tvar zákuskov.

Vianočné pečenie v kúzelnej atmosfére

Vianočný čas je obdobím pečenia výnimočných dobrôt. Vianočné formy a pekáče sú tu na to, aby vám uľahčili prácu a pomohli vám pri príprave kúzelných tradičných vianočných dezertov.

Veľkonočné pečenie plné farieb

Veľkonočné sviatky sú spojené aj s príchodom jari, kedy ožíva príroda a aj veľkonočné dezerty sú tak zväčša plné farieb. Tipy na veľkonočné pečenie nájdete na stránkach kuchynalidla.sk a rôzne pomôcky na prípravu veľkonočných pokrmov vám ponúkame na tejto stránke.

Text And Image Section

Príslušenstvo na pečenie robí skutočný rozdiel

Výber správneho príslušenstva na pečenie môže zvýšiť váš kulinársky výkon na úplne novú úroveň. Nech už je to pekáč, forma na muffiny alebo silikónová podložka na pečenie, tieto položky sú nevyhnutné pre úspešné pečenie. Nezabudnite investovať do kvalitného príslušenstva a začnite objavovať svet varenia vo veľkom štýle!

Aké je najlepšie príslušenstvo na pečenie pre začiatočníkov?

Pre začiatočníkov odporúčame začať s základnými pekáčmi a formami na pečenie. S postupným zdokonaľovaním sa môžete pridať ďalšie položky, ako napríklad silikónové podložky na pečenie.

Ktoré príslušenstvo na pečenie je najuniverzálnejšie?

Plech na pečenie je najuniverzálnejším príslušenstvom, pretože na ňom môžete pripravovať rôzne druhy jedál, od pečiva až po zeleninu.

Ako udržiavať silikónové formy na pečenie?

Silikónové formy na pečenie je potrebné pravidelne čistiť v teplej mydlovej vode a nechať vyschnúť na vzduchu.

Je detská súprava na pečenie bezpečná?

Áno, detská súprava na pečenie je navrhnutá s ohľadom na bezpečnosť detí ale deti by vždy mali s ňou narábať pod dohľadom dospelých.