Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Vaflovače a palacinkovače

10 produktov
  Zobrazené produkty 10 / 10 produktov
  Text And Image Section

  Pripravte si chutné vafle a palacinky – jednoducho a rýchlo

  Ak máte radi nadýchané vafle, jemné palacinky alebo lahodné šišky, nemusíte nutne ísť do najbližšej kaviarne alebo použiť hotové výrobky z pekárne či supermarketu. Vaflovače a palacinkovače a ďalšie praktické kuchynské spotrebiče uľahčujú prípravu podobných lahôdok v pohodlí vášho domova. Sladké alebo slané pečivo môžeme podávať pri rôznych príležitostiach:

  • Na bohaté raňajky alebo desiatu
  • Na popoludňajšiu kávu z kávovaru
  • Na narodeniny a iné slávnostné príležitosti

  Prehľad typov zariadení

  Na trhu sú dostupné rôzne malé kuchynské spotrebiče a kuchynské roboty a tak nie je jednoduché udržať si prehľad. Pokiaľ máte záujem o výrobu malého pečiva, odporúčame vám tieto zariadenia:

  Palacinkovač

  S palacinkovačom si francúzske palacinky tenké ako oblátky môžete jednoducho upiecť doma. Plochá grilovacia platňa bez zvýšeného okraja zaisťuje rovnomerne tenkú palacinku. Tekuté cesto sa vyhladí pomocou priloženej špachtle a prevráti sa špeciálnou drevenou obracačkou. V porovnaní s prípravou na panvici sú palacinky chutnejšie a rýchlejšie a jednoduchšie pripravené.

  Text And Image Section

  Vaflovač

  Vaflovač je štandardom v mnohých domácnostiach. V zásade možno rozlíšiť dva rôzne typy vaflovačov: zariadenia na výrobu vaflí v tvare srdca a vaflovače na pečenie hrubých štvorcových belgických vaflí. Obidva varianty majú okrem jednoduchých prístrojov aj dvojité vaflovače, s ktorými možno upiecť dvojnásobné množstvo vaflí súčasne. Najmä pri väčších množstvách je úspora času, ktorá z toho vyplýva, jasne citeľná. Niektoré vaflovače sú naozaj všestranné: multifunkčné zariadenia s vymeniteľnými platničkami dokážu napríklad upiecť nielen vafle, ale aj opekať sendviče či pripravovať omelety. Ušetríte tak miesto v kuchynskej skrinke a tiež peniaze na ďalšie nákupy.

  Ostatné spotrebiče na pečenie

  Okrem dvoch klasických palacinkovačov a vaflovačov dnes existuje veľké množstvo ďalších malých spotrebičov na pečenie najrôznejších lahôdok.

  • Prístroj na kornútky umožňuje výrobu vaflových kornútkov, ktoré možno použiť na servírovanie zmrzliny.
  • Prístroj na výrobu šišiek pečie chutné šišky rýchlo a jednoducho bez potreby fritézy.
  • Elektrická forma na výrobu cake pops zjednoduší výrobu malých cukrárskych guľôčok, ktoré sa potom napichujú a podávajú ako lízadla.
  • Prístroj na výrobu mini palaciniek je ideálny pre každého, kto chce malé, nadýchané palacinky bez toho, aby musel bojovať s často náročným otáčaním panvice.

  Chutné recepty na pečenie

  Vafle, sladké palacinky a slané palacinky budú naozaj chutné len so správnym receptom. Recepty na palacinky, recepty na vafle a mnoho iných kuchárskych inšpirácií nájdete na stránke kuchynalidla.sk.

  Text And Image Section

  Kritériá pri nákupe vaflovačov a palacinkovačov

  Pri všetkých malých kuchynských spotrebičoch bez ohľadu na presný typ by pri rozhodovaní o kúpe mali hrať rolu minimálne tri aspekty: manipulácia, funkčnosť a bezpečnosť.

  • Manipulácia: Najmä vaflové cesto má tendenciu sa lepiť hneď po zahriatí. Vaflovače, palacinkovače, croissantové stroje a podobne by preto mali byť vybavené kvalitným nepriľnavým povrchom. V tom prípade môžete použiť menej oleja, pretože pečivo sa bude dať ľahko oddeliť od horúcich platní. Tento povrch tiež uľahčuje neskoršie čistenie. Praktický je aj dostatočne dlhý kábel vrátane navíjača kábla. Najmä ak je v kuchyni len niekoľko zásuviek, dlhý kábel môže byť výhodou na nájdenie bezpečného miesta pre zariadenie.
  • Funkčnosť: Individuálna regulácia teploty umožňuje piecť palacinky a vafle tak jemne alebo viac, ako si želáte. Teplota sa zvyčajne nastavuje pomocou posuvného ovládača alebo otočného ovládača. Kontrolka poskytuje ďalšiu pomoc pri pečení. Svetelným signálom signalizuje, kedy sa prístroj zohreje na maximum na plnenie cesta a kedy je proces pečenia ukončený a pochutiny je možné vybrať.
  • Bezpečnosť: Aby sa predišlo popáleniu ohrievacími zariadeniami, mali by mať takéto kuchynské spotrebiče tepelne izolovanú rukoväť. Automatické vypnutie pomáha predchádzať prehriatiu a možnému poškodeniu.