Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Matrace a lamelové rošty

67 produktov
Zobrazené produkty 24 / 67 produktov
Text And Image Section

Spánok v pohodlnej posteli je dôležitejší ako by ste si mohli myslieť

Asi každý z nás už niekedy zažil, aký rozdiel prináša kvalitne prespaná noc a noc kedy sa cítime nepohodlne a kedy nám chýba spánok. Zväčša sa to ukáže na celom nasledovnom dni. Či sme plní energie a máme dobrú náladu, alebo sme naopak unavení a mrzutí. Ak sa jedna nepohodlná noc takto podpíše na našej nálade, predstavte si ako sa na našom zdraví môže ukázať keď je každá naša noc v znamení nepohodlia a nekvalitného spánku. Aj preto je dôležité pri životospráve klásť dôraz na plnohodnotný spánok.

Aby ste si vytvorili dobré prostredie na spánok, treba dávať pozor na nasledovné skutočnosti:

  • Spite v úplnej tme
  • Ak je to možné, urobte priestor na spanie veľmi tmavým, zablokujte akékoľvek svetlo prenikajúce do miestnosti
  • Odstráňte zdroje bieleho alebo modrého svetla (akékoľvek hodiny alebo budíky s bielym alebo modrým ciferníkom, počítač, mobilný telefón, televízor)
  • Alebo noste počas spánku masku na oči
  • Znížte hluk: stíšte mobilné telefóny a odstráňte zo spálne všetky nepotrebné zdroje zvuku
  • Udržujte nízke teploty
  • Vyhnite sa sledovaniu televízie, čítaniu alebo práci v priestore určenom na spanie
  • Zaobstarajte si pohodlnú posteľnú bielizeň
Text And Image Section

Kvalitný matrac ako kľúčový prvok kvalitného spánku

Dalo by sa očakávať, že kvalitný matrac je pre dobrý spánok životne dôležitý, no dokáže priniesť oveľa viac benefitov než len tento! Znižuje úroveň nášho stresu a úzkosti, prospieva mysli a telu a zlepšuje celkovú kvalitu nášho života.

Spôsob, akým je spánok nevyhnutný pre ľudské telo, je rovnako dôležitý ako podložka, na ktorej spíme. Aby sme ochránili náš chrbát, je dôležité zvoliť si perfektný povrch na spanie pre nás, ktorý nám prinesie dobré držanie tela počas spánku. Svaly a väzy nášho chrbta sa počas spánku uvoľňujú a liečia. Dobrá plocha na spanie garantuje, že je zaistená prirodzená krivka chrbtice a naše uši, ramená a boky sú zarovnané, aj keď sa počas spánku otáčame.

Správny matrac môže znamenať rozdiel medzi zdravým spánkom a bezsennou nocou. Dobrý matrac ponúka dokonalú rovnováhu medzi požadovaným komfortom a oporou, pričom udržuje prirodzené postavenie chrbtice a držanie tela na mieste, čím výrazne zvyšuje kvalitu spánku.

Lamelový rošt – aj keď ho nevidno rozdiel pocítite

Rošty sú druhom základne pre posteľ. Ide o sériu spojených lamiel, ktoré ležia po celej šírke rámu. Vyrobené zo silného dreva, ako je borovica alebo buk - tieto tyče spolupracujú s vaším matracom a poskytujú mu oporu.

V našom LIDL online obchode ponúkame rošty z odpružených lamiel. Existujú dva hlavné rozdiely medzi pevnými a odpruženými lamelami, pokiaľ ide o to, ako lamely sedia na ráme postele a akú podporu ponúkajú.

Text And Image Section
  • Pevné lamely

Často vyrobené z borovicového dreva. Každá lamela prechádza po celej šírke rámu postele. Tým sa vytvorí pevnejšie a podpornejšie lôžko.

  • Odpružené lamely

Zvyknú byť vyrobené z pružného bukového dreva s jemným oblúkom smerujúcim nahor. Tieto lamely vytvárajú jemnejší a odpruženejší pocit.

Odpružené lamely sú vyrobené z pružného bukového dreva a sú mierne zakrivené. Majú tendenciu znižovať záťaž vášho matraca, čo môže zlepšiť jeho celkovú životnosť.

Dizajn lamiel im umožňuje reagovať na vašu telesnú hmotnosť a zmierniť tlakové body. Keďže poskytujú viac odpružený povrch na spanie, sú ideálne, ak nemáte radi naozaj pevnú posteľ. Ktorýkoľvek z našich odpružených roštov je vhodný pre všetky typy matracov.

Ak však kupujete matrac pre lamelovú polohovateľnú posteľ, budete potrebovať špecifický polohovateľný matrac. Je to preto, že polohovateľný matrac bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa pohyboval s polohovateľnou posteľou.