Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Meteostanice

12 produktov
  Zobrazené produkty 12 / 12 produktov
  Text And Image Section

  Meteostanica ako skvelý pomocník pre záhradkárov a turistov

  Máte naplánované aktivity v prírode či na záhrade, ktoré vám počasie môže ľahko pokaziť? Pohľad na oblohu vám neprezradí všetko, keďže sa počasie môže rýchlo zmeniť. Pre lepšie plánovanie vám poslúži vaša vlastná meteostanica. Môžete sa tak stať amatérskym meteorológom, ktorý bude presne vedieť, kedy si môže pozvať kamarátov na grilovačku alebo kedy by sa detská narodeninová oslava mala konať radšej v obývačke.

  Záhradkári, rodičia, rybári a rekreační športovci ocenia presné predpovede počasia, ktoré môžu sledovať pomocou domácich meteostaníc. V Lidli vám ponúkame rôzne druhy týchto meracích prístrojov, ktoré zaznamenávajú teplotu, tlak vzduchu a ďalšie údaje za účelom spoľahlivej predpovede počasia.

  Viac ako teplomer s ďalšími funkciami

  Správy o počasí bývajú často príliš všeobecné a neposkytnú vám všetky údaje, ktoré by ste potrebovali. Meranie teploty teplomerom vám taktiež neposkytne údaje o budúcej teplote a starý dobrý barometer môže byť náchylný na poruchy. Inteligentné technológie sa osvedčili aj v tejto oblasti. Digitálne meteostanice fungujú lokálne a zaznamenávajú všetky aktuálne údaje s dokonalou presnosťou. Meteostanice merajú:

  • teplotu
  • vlhkosť
  • tlak vzduchu

  Niektoré zariadenia tiež ukazujú smer vetra, rýchlosť vetra a množstvo zrážok. Vďaka tomu získate presnú predpoveď a budete vedieť, kedy bude potrebné obliecť si bundu do dažďa alebo kedy budete môcť v pokoji pokosiť trávnik. Domáce meteorologické stanice sú dobrým spôsobom, ako sa aj vaše deti môžu zoznámiť s meteorologickými javmi.

  Text And Image Section

  Digitálna predpoveď počasia pre informácie o teplote vnútri a vonku

  Digitálna meteostanica ponúka všetky dôležité informácie o aktuálnom počasí. Rôzne integrované meracie prístroje, ako vlhkomer zaznamenávajú údaje od vonkajšej teploty až po relatívnu vlhkosť a niektoré modely s bezdrôtovo pripojeným vonkajším senzorom dokonca zaznamenávajú smer a silu vetra.

  Mnoho druhov meteostaníc s teplomermi a vlhkomermi je možné pripojiť k aplikácii, aby ste tak informácie o predpovedi počasia mali vždy pri sebe, v svojom mobilnom telefóne. K bezdrôtovej meteostanici je možné pripojiť aj niekoľko vonkajších senzorov, čo vám umožní presnejšie špecifikovať požadované údaje. Integrované hodiny, vždy zobrazujú aktuálny čas a dátum.

  Digitálna rádiová meteorologická stanica pre vašu súkromnú predpoveď počasia

  Digitálne meteorologické stanice majú zložitú štruktúru. Rádiové meteorologické stanice, ako sú rádiové hodiny, sú veľmi presné. Obsahujú údaje určené vonkajším senzorom, ktoré sa vysielajú do meteostanice prostredníctvom rádia. V sebe majú zároveň integrovaný teplomer a vlhkomer. Poskytne vám to všetky dôležité údaje o počasí, vrátane dátumu a času.

  Ak je vaša meteostanica založená na satelitnom príjme, údaje z nej sa automaticky porovnajú s inými údajmi o počasí. Vďaka tomu bude vaša predpoveď presnejšia. Ak chcete získať údaje z meteorologickej stanice digitálne pomocou mobilného telefónu, mali by ste zvoliť model, ktorý je kompatibilný s WiFi.

  Jednoduché modely majú schopnosť merať iba vnútornú teplotu a (prostredníctvom vlhkomera) vlhkosť. S takýmto druhom meteostaníc sú predpovede počasia menej presné. Presnejšie sú rádiové meteorologické stanice, ktoré majú aj barometer na meranie tlaku vzduchu. Najspoľahlivejšie sú však digitálne meracie stanice s bezdrôtovými vonkajšími senzormi a bezdrôtové teplomery, ktoré zbierajú a porovnávajú hodnoty vonku a vnútri.

  Text And Image Section

  Používajte údaje o počasí správne

  Kým sa kedysi na meteorologických staniciach museli odčítavať komplikované stupnice, dnes to už nie je potrebné. Údaje z teplomera a vlhkomeru sa zobrazujú digitálne, displej je jasne štruktúrovaný a farebné displeje poskytujú rýchly a intuitívny prehľad.

  S meteostanicou získate všetky dôležité informácie skôr, ako sa pozriete von oknom. Bezdrôtovú meteostanicu možno pripojiť k niekoľkým vonkajším senzorom, kým sa základňa nachádza v dome. Vlhkosť, vetromer a ďalšie dôležité údaje sa generujú prostredníctvom satelitných a vonkajších meraní.

  Aby nedochádzalo ku skresleniu výsledkov merania, podstavec meteostanice by nemal byť namontovaný priamo na slnku alebo vedľa zdroja tepla. Senzory sa musia nachádzať v rádiovom dosahu a tiež by nemali prísť do kontaktu s materiálmi akumulujúcimi teplo. Najlepšie je namontovať ich tesne pri zemi na severnej strane. Farebný displej vašej bezdrôtovej meteostanice vám potom digitálne zobrazí všetko, čo budete potrebovať vedieť o počasí.

  Meteostanice z Lidl.sk – najlepší pomer kvality a ceny

  Meteostanice sú cenným doplnkom každej inteligentnej domácnosti. Poskytujú presné údaje o počasí, aktualizácie v reálnom čase a možno ich integrovať s inými technológiami inteligentnej domácnosti, aby vytvorili plne automatizované a efektívne domáce prostredie.

  Či už chcete byť informovaní o poveternostných podmienkach vo vašej oblasti alebo chcete automatizovať klimatizáciu a zavlažovanie vášho domova, meteostanice je skvelá investícia.

  Vyberte si meteostanicu s farebným displejom, typickými rádio hodinami a niekoľkými senzormi, ktoré je možné pomocou aplikácie prepojiť s vašim mobilným telefónom. Bezdrôtovú meteostanicu si môžete objednať u nás v Lidl online shope. Modely v našej ponuke sa vyznačujú vysokou kvalitou, ktorú môžete dostať za výbornú cenu. Rýchle dodanie do 3 pracovných dní je navyše skvelým bonusom.