Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Teplomery

10 produktov
  Zobrazené produkty 10 / 10 produktov
  Text And Image Section

  Meranie teploty nebolo nikdy jednoduchšie: klinický teplomer na doma

  Detské choroby ako ovčie kiahne, či každoročná chrípková epidémia trápia rodiny už roky. Dobrý klinický teplomer by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke, aby bolo možné rýchlo rozpoznať príznaky a podľa toho zakročiť. Staré modely s ortuťou sú už dávno zastarané a zo zdravotných dôvodov sa už nemôžu predávať v EÚ. Dnes sa používajú bezpečné a spoľahlivé klinické teplomery, ktoré poskytujú rýchle výsledky.

  Digitálne klinické teplomery: Jednoduché a rýchle

  Jednoduché digitálne klinické teplomery alebo kontaktné teplomery sú cenovo dostupné a všestranné. Disponujú snímačom, ktorý je možné použiť na meranie teploty v ústach, v konečníku a v podpazuší. Ich použitie je rýchle a jednoduché a pri správnom používaní ponúkajú vysokú spoľahlivosť. Digitálne kontaktné teplomery však nie sú vhodné pre malé deti do 6 mesiacov.

  Text And Image Section

  Infračervený klinický teplomer: Moderný variant

  Súčasným najnovším technologickým štandardom sú infračervené teplomery. Infračerveným senzorom sa „naskenuje“ povrch pokožky, napríklad na čele alebo na uchu a zistí sa tak telesná teplota. Nie je potrebné invazívne meranie ako pri jednoduchom digitálnom teplomere a telesnú teplotu bábätiek a malých detí možno rýchlo a jednoducho určiť infračerveným ušným teplomerom. Tieto teplomery sú obzvlášť obľúbené v lekárskych ordináciách, pretože ich používanie je mimoriadne hygienické. Ich nevýhoda: sú pomerne drahé na nákup. Okrem toho by sa malo vždy vykonať druhé meranie, pretože výsledok môže byť skreslený kvôli vonkajším vplyvom.

  Čo je dôležité pri výbere teplomeru?

  Či už ide o jednoduchý digitálny model alebo infračervený klinický teplomer, existuje množstvo faktorov, ktoré treba pri kúpe zvážiť, aby bolo možné spoľahlivé meranie.

  • Klasifikácia: Ak je to možné, teplota by sa mala uvádzať v čiastkach po 0,1 °C – čím presnejšie, tým lepšie.
  • Rýchlosť: Rýchly teplomer je vždy lepšou voľbou, najmä pri meraní telesnej teploty malých detí. Dobré modely s infračerveným žiarením sú pripravené na meranie za sekundu.
  • Displej: Displej by mal byť dobre čitateľný a ideálne osvetlený. Niektoré teplomery zobrazujú na displeji praktické doplnkové informácie, napríklad tipy na ideálnu telesnú teplotu.
  • Ďalšie funkcie: Mnoho klinických teplomerov ponúka možnosť uloženia predchádzajúcich meraní. V lacných modeloch sa často zobrazuje iba posledný údaj, iné klinické teplomery uchovávajú 50 meraní a viac. Medzi ďalšie funkcie patrí tichý režim, pri ktorom je stlmené typické pípanie na konci merania, aby ešte viac nestrašilo úzkostných pacientov.
  • Výmena batérie: Klinické teplomery sú napájané batériami. Tieto by sa mali dať čo najjednoduchšie vymeniť. Obzvlášť lacné teplomery sa niekedy nedajú otvoriť, takže pri vybitej batérii sa musia úplne vymeniť.

  Aj keď chorobu zachytíme úplne na začiatku, často sa žiaľ nevyhneme jej nepriaznivým prejavom. V tom prípade by sa vám mohli zísť vyhrievacie prikrývky a ohrievače z našej LIDL ponuky, ktoré vám spríjemnia liečenie.