Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Odšťavovače

8 produktov
Zobrazené produkty 8 / 8 produktov
Text And Image Section

Domáca čerstvá šťava pre celú rodinu

Domáce chutí najlepšie! Pozná to každý, kto má vlastnú záhradu a kto sa s láskou stará o stromy a kríky, na ktorých rastú najchutnejšie jablká, najšťavnatejšie hrušky a najúžasnejšie bobuľové plody. V období zberu je však ich množstvo zväčša veľké a vyžaduje si rýchle spracovanie. V tomto, na pomoc dobre prídu elektronickí pomocníci ako odšťavovače, automatické sušičky ovocia alebo vákuovačky na následné zmrazenie ovocia, ale aj zeleniny.

Pomocou odšťavovačov si fantastickú čerstvú domácu šťavu môžete dopriať kedykoľvek. Záhradné párty, detské oslavy a dokonca aj každodenné raňajky si môžete ozvláštniť pestrými a zdravými šťavami podľa vlastných preferencií. Odšťavovače nie sú však určené len na ovocie. Mimoriadne chutné sú šťavy vyrobené z mrkvy, paradajok, zeleru, špenátu a inej zeleniny. Vďaka tomu si zdravé stravovanie ľahšie obľúbia aj deti.

V odšťavovači s nízkym počtom otáčok sa plody pomaly delia a lisujú obzvlášť jemne. Šťava si tak uchováva množstvo vitamínov a stopových prvkov z ovocia a zeleniny. Doprajte si čerstvú dávku vitamínov každý deň. Pripravte si citrusové alebo mixované ovocné či zeleninové šťavy s praktickými odšťavovačmi. V našej ponuke nájdete aj viackomponentový efektívny odšťavovač, ktorý dokonale odšťaví ovocie či všetky druhy zeleniny alebo jednoduchší odšťavovač na všetky druhy citrusových plodov.

Elektrický lis na citrusy: klasika medzi odšťavovačmi

Odšťavovač na citrusové ovocie je veľkým pomocníkom v domácnostiach tých, ktorí preferujú čerstvý pomarančový alebo grapefruitový džús. Vďaka jednoduchému ovládaniu je príprava čerstvej šťavy (nielen) ku raňajkám praktická a rýchla. Lisovací kužeľ je vhodný pre všetky druhy citrusových plodov. Od limetiek a citrónov po spomínané grapefruity.

Text And Image Section

Odšťavovač sa zapína a vypína jednoduchým pritlačením a uvoľnením lisovacieho kužeľa a zatvárací výtok zabráni kvapkaniu šťavy. Veľmi pohodlné a jednoduché je aj jeho čistenie vďaka odnímateľným častiam príslušenstva, ktoré sú vhodné aj do umývačky riadu.

Pre tých, ktorí radi experimentujú: výkonné odšťavovače ovocia a zeleniny

Osviežujúca citrusová zmes, jablkovo - mrkvový džús alebo čistý zeleninový džús? Kvalitný odšťavovač s výkonným motorom je to pravé pre všetkých, ktorí si chcú dopriať rozmanitosť chutí a koncentrovanú dávku vitamínov. Pri týchto odšťavovačoch sa ovocie a zelenina najskôr nasekajú a potom ešte lisujú – tento proces zaručuje maximálne množstvo šťavy. Pomocou tejto metódy je možné efektívne a ľahko odšťavovať aj tvrdé ovocie a zeleninu, ako sú jablká, mrkva, zeler alebo červená repa. Ľahká montáž a demontáž je pri týchto univerzálnych odšťavovačoch obzvlášť dôležitá, pretože značne uľahčuje ich čistenie. V ponuke na Lidl.sk si vyberiete bezpečných pomocníkov do kuchyne s vysokým výkonom motora a príťažlivým dizajnom, vlastne všetko to, čo si skutoční milovníci kvalitných džúsov môžu želať.

Spracujte čerstvo zozbierané ovocie a zeleninu rýchlo a zdravo

Čím rýchlejšie po zbere ovocie a zeleninu spracujete, tým lepší bude výsledok z hľadiska chuti a uchovania výživných látok. S odšťavovačom sa môžete rovno pustiť do práce a vyrobiť si vlastnú šťavu. Je to praktická voľba najmä vtedy, keď sa nejedná o veľké množstvá. Na trhu sú dostupné rôzne druhy odšťavovačov a vy by ste si mali vybrať presne podľa vašich potrieb.

Ak plánujete spracovávať celé ovocie a nie ste pod časovým tlakom, vyberte si pomalý odšťavovač. Pre fanúšikov tradičných postupov je na výrobu šťavy bez elektriny ideálny mechanický odšťavovač. Odšťavovanie môžete spojiť aj s malou záhradnou párty, kde o nápoje v podobe čerstvej šťavy bude, tým pádom, postarané. Vyberte si aj praktický záhradný gril z našej Lidl ponuky a aj jedlo na párty prichystáte jednoducho a hravo.

Text And Image Section

Aký odšťavovač zvoliť? Mechanický, parný alebo elektrický?

Existuje mnoho spôsobov, ako získať šťavu z ovocia. Záleží to však od druhu ovocia a jeho množstva. Šťavu z citróna alebo pomaranča rýchlo získate jednoduchým vytlačením, s čerešňami a bobuľovitým ovocím alebo celými jablkami je to komplikovanejšie. Na odšťavovanie zeleniny pomocou odšťavovača budete potrebovať špeciálne zariadenie.

Na trhu sú dostupné rôzne typy odšťavovačov:

  • Mechanický odšťavovač si vyžaduje použitie vašej sily. Vyberte si zariadenie s vhodnou kapacitou pre vaše potreby.
  • Klasickým spôsobom konzervovania sú parné odšťavovače. Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s veľkým plniacim otvorom, tieto prístroje sa dajú úplne rozobrať a dokonale vyčistiť. Hodia sa ku každému sporáku. Poskytnú vám jemnú šťavu v priebehu 30 minút až hodiny. Ovocie a zelenina sa pod vplyvom vodnej pary rozložia a vytekajúca šťava sa zbiera a následne sa plní do fliaš.
  • Elektrické odšťavovače sa používajú ako rýchle, ale veľmi šetrné odšťavovače na každodenné použitie. Odšťavujú zeleninu, ako sú uhorky, paradajky a papriky, ako aj ovocie od jabĺk po slivky. Tieto zariadenia majú často konštrukciu a výtok z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka odnímateľným častiam sa dajú rýchlo vyčistiť a znovu byť k dispozícii na výrobu čerstvých štiav.

Lisovaná čerstvá šťava pre všestrannú zdravú výživu

Odšťavovače sú ideálne, ak sa chcete zdravo stravovať a sú takmer nevyhnutné pre vegánsku alebo vegetariánsku stravu. S odšťavovačom môžete pre vás a vašu rodinu priniesť na stôl čerstvé vitamíny a životne dôležité látky od raňajok až po večeru. Obľúbené sú najmä pomalé odšťavovače. Proces lisovania za studena zachováva všetky vitamíny a šťava chutí neodolateľne sviežo. Pomalý odšťavovač prospieva uvoľnenému životnému štýlu, ktorý je založený aj na pomalom varení a uprednostňuje spomaľovanie pred hektickým tempom a stresom.

Ak odšťavovač, tak z Lidl.sk

V Lidl nájdete klasické odšťavovače, ale aj elektrické modely ako sú odšťavovač na citrusové ovocie alebo Slow Juicer, s ktorými ovocie ihneď spracujete na chutný nápoj. Pri výbere dbajte na vaše individuálne požiadavky a množstvo ovocia a zeleniny, ktoré chcete spracovať.

Všetky varianty poskytujú efektívny, vysoký výťažok šťavy a bezpečný stojan. Niektoré sa pýšia vysokou rýchlosťou a iné príjemným dizajnom. Inšpirujte sa v Lidl online shope a jednoducho sa pustite do vlastnej výroby šťavy. Objednávanie je veľmi jednoduché a objednávku vám doručíme priamo na vašu chatu, do domčeka na vidieku alebo do vašej kuchyne v meste. Jednoducho tam, kde to budete potrebovať.