Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Svetlá a reflektory

41 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 41 produktov
  Text And Image Section

  Pracovné svetlá pre každého majstra

  Každý skúsený majster vie, že bez kvalitného pracovného svetla či reflektora môže byť akákoľvek práca náročnejšia. Obzvlášť v dielni, garáži či na stavbe si častokrát potrebujete zasvietiť na miesto, či na súčiastku, kde prirodzené svetlo nedopadá a kde aj umelé zabudované svetlo nie je dostačujúce.

  Pracovné svetlá a reflektory musia byť praktické, výkonné a bezpečné. V našej ponuke kategórie „svetlá a reflektory“ nájdete akumulátorové svetlá aj akumulátorové reflektory, tyčové pracovné svietidlá, teleskopické pracovné svietidlá aj kompaktné vreckové svietidlá. Vďaka dostatočným skladovým zásobám väčšiny produktov a rýchlemu a bezpečnému dodaniu kuriérom na vami zvolenú adresu sa môžete na svoj nový kúsok do vašej dielničky tešiť už onedlho.

  Dobré osvetlenie je mimoriadne dôležité pri ručnej práci, opravách na aute alebo pri stavbe domu, aby bola práca bezpečná a pohodlná. V závislosti od miesta a úlohy, ktorá sa má vykonať, je možné použiť rôzne typy pracovných svetiel.

  Baterky, LED baterky a ručné lampy

  Baterky a iné svietidlá na batérie, ktoré sa držia v ruke, sa obzvlášť dobre hodia na krátkodobé osvetlenie – napríklad, keď je potrebné dôkladnejšie skontrolovať určité poškodenie. Dlhodobá práca s týmito pracovnými svetlami je pomerne náročná, pretože vám k dispozícii nechávajú iba jednu voľnú ruku. Niektoré ručné lampy majú aspoň malé pútko alebo integrovaný skladací stojan, aby sa dali zavesiť alebo postaviť. Výhodami bateriek a ručných svietidiel je ich nízka hmotnosť, kompaktné rozmery a tým aj vysoká flexibilita použitia. Tieto vlastnosti z nich tiež robia ideálne pracovné svetlo na cesty.

  Text And Image Section

  Reflektor a LED reflektor

  Typické reflektory kombinujú vysokú žiarivosť a bezpečný a stabilný postoj. Klasické modely sú určené na podlahové umiestnenie a na tento účel majú inštalovaný stabilný kovový stojan. Vďaka flexibilne nastaviteľnému uhlu svetla možno väčšie miestnosti, staveniská a plochy jednoducho osvetliť stavebnými reflektormi. Pre ľahšiu manipuláciu a prepravu je zvyčajne na reflektore pripevnená aj rukoväť. Výkonné reflektory sú však zvyčajne káblové, a preto sú závislé od externého napájania. Alternatívou káblovým reflektorom sú akumulátorové reflektory, ktoré sú síce obmedzené výdržou batérie, ale manipulácia s nimi je jednoduchšia a môžu byť využité aj v priestoroch bez prísunu elektrickej energie.

  Viac pracovných svetiel

  Okrem kompaktných ručných svietidiel a typických bodových svietidiel sú k dispozícii aj iné typy pracovných svietidiel. Závesné baterky sú obľúbené najmä v automobilovom sektore, dajú sa jednoducho zavesiť do otvorenej kapoty a vďaka svojmu podlhovastému tvaru značne osvetlia motorový priestor. Baterky so statívom sú vhodné na osvetlenie miestností dookola, namiesto toho, aby svetlo smerovali iba jedným smerom. Zvlášť praktické sú čelovky, ktoré umožňujú úplnú voľnosť pohybu a osvetľujú pracovný priestor v dielni.

  Text And Image Section

  Dôležité kritériá pre nákup pracovných svetiel

  Po rozhodnutí pre určitý typ pracovnej lampy je teraz potrebné zo širokej ponuky vybrať ten správny model. Pri výbere vám pomôže pozrieť sa na špecifické vlastnosti produktu.

  Ovládanie svetla a napájanie

  Kým v minulosti boli halogénovými žiarovkami vybavené najmä žiarivky a reflektory, v súčasnosti na trhu pracovných lámp dominujú modely s energeticky úspornými LED žiarovkami s dlhou životnosťou. Výkon svetelných zdrojov sa značne líši. Kým baterkám a ručným lampám na krátkodobé použitie stačia jednociferné watty, pracovné LED svetlá v podobe výkonných bodových svietidiel môžu mať 30 až 50 W aj viac a ponúkajú tak vyšší svetelný výkon.

  Konštrukcia a pripevnenie

  Pred kúpou svietidla by malo byť jasné, kde sa bude nové pracovné svetlo používať. Potrebujete stojacie svietidlo a tým aj držiak na podlahu alebo vyšší statív? Budete potrebovať háčik? Mala by byť lampa pripevnená k telu? Alebo je dokonca potrebná trvalá inštalácia? Správnu lampu a správne príslušenstvo je možné vybrať podľa individuálnych požiadaviek.

  Text And Image Section

  Zdroj energie

  Otázka oblasti použitia má tiež priamy vplyv na typ napájania. Ak pracujete vonku alebo sa chcete pohybovať čo najvoľnejšie, mali by ste použiť bezdrôtové pracovné svetlo s batériou. Pracovné svetlá so sieťovou zásuvkou sa ideálne hodia na dlhšie práce, ktoré sa vykonávajú lokálne, pretože môžu poskytnúť neobmedzené svetlo.

  Špeciálne vlastnosti pracovných svietidiel

  Pracovné svetlá sa používajú zväčša tam, kde sa môžu ľahko zašpiniť. Pri ich kúpe by ste sa preto mali uistiť, či je svietidlo patrične vybavené. Triedy ochrany IP poskytujú informácie o podmienkach, ktorým môže byť pracovné svetlo vystavené. IP20 označuje prachotesné svietidlá, zatiaľ čo IP67 znamená „prachotesné a chránené pri ponoreniu na 30 minút“. Ak pracujete v obzvlášť prašnom alebo vlhkom prostredí, mali by ste venovať pozornosť týmto označeniam.