Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Detské stoly, stoličky a sedacie súpravy

26 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 26 produktov
  Text And Image Section

  Investovať do pohodlnej, ideálne ergonomickej detskej stoličky by ste ako rodičia nemali váhať už pri prvých pokusoch vášho dieťatka o kreslenie, vyfarbovanie či písanie. Stolička je veľmi dôležitá pre správne sedenie a pre zdravý vývoj chrbtice. Nepohodlné sedenie okrem zdravotných rizík spôsobuje tiež nesústredenosť, rýchlejšiu únavu, následne aj nekvalitný spánok a podobne.

  Súčasťou každej detskej či študentskej izby by tak mala byť stolička, na ktorej sa budú vaše deti cítiť pohodlne. Okrem detských otočných stoličiek na kolieskach sú súčasťou nášho sortimentu tiež napríklad elegantné a moderné detské súpravy na sedenie, vďaka ktorým vaša ratolesť vo svojom kráľovstve rada privíta akúkoľvek kamarátku či ktoréhokoľvek kamaráta.

  Detský stôl so stoličkami je skvelým doplnkom do detskej izby

  Mať v detskej izbe stolík so stoličkami má hneď niekoľko výhod. Vaša ratolesť sa bude cítiť „dôležitejšia“ počas narodeninovej oslavy, keď bude mať kde usadiť svojich hostí a vo všedný deň využije stolík na kreslenie, omaľovávanie, hranie sa s plastelínou či na stavanie stavebnice.

  Pri kúpe detského nábytku platia rovnaké kritériá ako pri kúpe ostatných kusov nábytku v domácnosti. V ideálnom prípade budú stôl a stoličky do detskej izby nenáročné na údržbu, odolné, bezpečné, funkčné a dobre vyzerajúce.

  Text And Image Section

  Materiál a spracovanie

  Najmä pri detskom nábytku treba dbať na jeho kvalitné spracovanie. Vyčnievajúce skrutky na stoličkách, zle zbrúsené hrany na detskom stolíku alebo labilné konštrukcie predstavujú vysoké riziko poranenia a preto sa im treba za každú cenu vyhnúť. Materiál používaný na detské stolíky a stoličky je väčšinou lakované drevo alebo jeho imitácia. Tento materiál je obzvlášť nenáročný na údržbu a je robustný.

  Prípadne existujú aj stoličky a stoly vyrobené z plastu. Tie sú ľahšie na manipuláciu, dobre sa hodia do záhrady a sú lacnejšie, ale často menej stabilné. Látkové poťahy alebo materiály ako sklo sa pre detskú sedaciu súpravu neodporúčajú.

  Rozmery

  Detský stolík by mal byť vysoký približne 40 až 50 cm, aby sa tam malému dieťatku pohodlne sedelo. Tomu by mala byť prispôsobená výška stoličky. Ak si zadovážite stôl a stoličku v sete, môžete si byť istí, že kusy nábytku do seba dokonale zapadnú.

  Ideálny rozmer dosky stola závisí najmä od počtu sedadiel a dostupného priestoru. V každom prípade by mal byť stôl dostatočne veľký, aby sa naň zmestili puzzle alebo riad pre bábiky. Určite by to malo byť minimálne 40 × 40 cm a čím je dieťa staršie, tým väčší priestor bude potrebovať.

  Text And Image Section

  Možnosti sedenia

  Spolu s detským stolíkom prichádzajú rôzne možnosti sedenia. Stoličky alebo kreslá poskytujú dodatočnú oporu vďaka svojim operadlám a tiež sa dajú ľahko presúvať po miestnosti. Pohodlnejšie verzie sú mäkké čalúnené taburetky. Lavička ako súčasť sedacej súpravy ponúka priestor na sedenie pre niekoľko detí súčasne, je však menej flexibilná.

  Doplnkové funkcie

  Najmä vtedy, keď v detskej izbe či obývačke nie je veľa miesta, sú doplnkové funkcie, ktoré obsahuje detský nábytok skutočnou výhodou. Jednoduché priehradky na detskom stolíku alebo rozkladacia lavica ponúkajú praktický úložný priestor na hračky či kreatívne potreby.

  Objednajte si detský písací stôl online

  S detským písacím stolom z Lidl online shopu splníte požiadavky detí na podnetné prostredie na učenie. Malí aj starší študenti môžu ťažiť z výškovo nastaviteľných stolov, ktoré umožňujú flexibilnú zmenu pracovnej plochy. Počas učenia tak deti budú môcť zaujať zdravú polohu pri sedení.

  V bielej farbe alebo s prírodným vzhľadom dreva sa detské písacie stoly z Lidla štýlovo prispôsobia každej detskej izbičke. A pre bezproblémovú prácu a dostatok priestoru na rozvoj tu nájdete detské písacie stoly s úložnými priehradkami či zásuvkami aj rohové písacie stoly, kde stolík spolu s ladiacou policou obohatí detskú izbu. Vyberte si už teraz ideálny detský písací stôl v Lidl online shope a vytvorte si tie najlepšie podmienky pre úspešnú školskú kariéru.

  Text And Image Section

  Zabavte sa pri učení s detským písacím stolom z Lidl

  To, koľko radosti deti budú mať pri učení a robení domácich úloh, závisí aj od písacieho stola, ktorý majú k dispozícii. Ergonomická a dostatočne veľká pracovná plocha, ktorá ponúka priestor na zošity, knihy a peračníky, je pevným základom. Detský písací stôl si objednáte online z Lidla veľmi jednoducho a v požadovanej veľkosti. Dostupné sú rôzne druhy od priestorovo úsporného modelu až po písacie stoly s veľkou pracovnou plochou.

  Otočná stolička ako praktický doplnok ku detskému písaciemu stolu

  Keďže by mal detský písací stôl obohacovať detskú izbu na dlhé roky, aj zvyšok izby môžete navrhnúť prakticky a zladiť ho aj farebne k písaciemu stolu. Špeciálne detské otočné stoličky k písaciemu stolu sú ideálne na pohodlné sedenie pri stole, pretože sú navrhnuté pre ergonómiu tých najmenších. V našom eshope sú dostupné viaceré modely v rôznych farbách.

  Krásna stolná lampa dotvorí učebné prostredie a urobí z domácich úloh poučný zážitok aj večer. A pre malé prestávky v učení môžete vytvoriť oázu pokoja s farebným detským kobercom, ktorý ponúkne možnosti na oddych a relax. Objednajte si kvalitný detský písací stôl a tie správne doplnky v Lidl online shope už teraz.