Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Hoblíky a frézy

66 produktov
  Zobrazené produkty 24 / 66 produktov
  Text And Image Section

  Hoblík patrí medzi tradičné náradie na opracovávanie dreva. Klasické hoblíky majú drevené telo, pod ktorého spodnou hranou vyčnieva niekoľko desatín milimetrová britva noža. Kĺzavým pohybom hoblíka sa z povrchu dreva odlamujú tenké hobliny.

  Tak, ako aj v ostatných odvetviach, aj pri spracovaní dreva je klasické ručné náradie postupne nahradzované efektívnejším elektrickým. A práve elektrické hoblíky nájdete v našej ponuke v kategórii hoblíky a frézy.

  Oblasti použitia elektrických hoblíkov a elektrických fréz

  Hobľovanie a frézovanie zahŕňa odstraňovanie materiálu z povrchu v trieskach. V porovnaní s pílením, pri ktorom sa odstraňujú celé kusy, alebo brúsením, pri ktorom sa odstraňujú najjemnejšie čiastočky, je hobľovanie a frézovanie takou strednou cestou. Takéto náradie sa používa najmä pri stavbách a renováciách nábytku. Zatiaľ čo ručné hoblíky sa používajú na jemnejšiu prácu, elektrické hoblíky a elektrické frézky sú najvhodnejšie pre rozsiahlejšie práce a väčšie plochy vďaka ich vyššiemu výkonu s menšou námahou. V závislosti od typu zariadenia a jeho vybavenia možno spracovávať rôzne materiály od dreva cez kov až po murivo.

  Aký je rozdiel medzi elektrickým hoblíkom a elektrickou frézou?

  Zatiaľ čo fréza sa zvyčajne používa kolmo na povrch a pracuje podobne ako vŕtačka, elektrický hoblík sa pohybuje rovnobežne s povrchom a z materiálu sa tak uberá. Hoblík má väčšiu plochu a preto sa dobre hodí aj na hrubšie práce.

  Text And Image Section

  Dôležité kritériá pri kúpe elektrických hoblíkov a elektrických fréz

  Ak plánujete vašu domácu dielňu vybaviť elektrickým hoblíkom alebo elektrickou frézou, ich výberu by ste mali venovať trochu času. Aby ste sa z nového náradia mohli dlho tešiť a predovšetkým, aby ste pomocou neho mohli splniť želané úlohy, treba pri kúpe brať do úvahy rôzne aspekty.

  Typ zariadenia

  Existujú rôzne typy zariadení pre elektrické hobľovacie stroje a elektrické frézky, z ktorých každé je obzvlášť vhodné pre špecifické akcie. Jedna zo zásadných otázok je funkcia napájania. Zatiaľ čo náradie napájané pomocou elektrického kábla má zvyčajne väčší výkon a je možné ho používať dlhší čas, náradie na batérie je flexibilnejšie.

  Hoblík na batérie? O jeho výhodách sa môžete presvedčiť sami

  Elektrické hoblíky sú napájané priamo z elektrickej zásuvky. V prípade, že nechcete byť obmedzovaní elektrickým káblom, môžete siahnuť po maximálne praktickom akumulátorovom hoblíku. Odporučiť môžeme Aku hoblík PARKSIDE PHA 12 V B2, o ktorého kvalite svedčia mimoriadne vysoké hodnotenia spokojnosti našich zákazníkov.

  Tento výborný pomocník disponuje vymeniteľným obojstranným HSS hobľovacím nožom a inovatívnym motorom bez uhlíkových kefiek s vysokou energetickou účinnosťou. V porovnaní s bežnými motormi umožňuje až o 30 % dlhšiu dobu prevádzky.

  Hoblík sa vyznačuje jednoduchým frézovaním hrán s centrálnou V drážkou a je možné ho pripojiť k externému odsávaniu pilín pomocou adaptéra, ktorý je súčasťou balenia.

  VlastnostiOblasť použitia
  Falcovací hoblíkS predrezom, bočným a hĺbkovým dorazomVytváranie záhybov
  Hrúbkový hoblíkStacionárne postavený; Obzvlášť silný; Vysoká presnosťObrábanie veľkých a mobilných obrobkov, ako sú nosníky a dosky
  ZrovnávačkaVhodné na hobľovanie veľkých plôchOpracovanie trámov, dosiek a veľkých plôch
  Horná frézaVšestrannáObrábanie malých obrobkov
  Stolová frézaNamontovaná na stole; Jednoduché použitieVytváranie drážok, kruhov a štrbín na mobilných obrobkoch
  Text And Image Section

  Technické vlastnosti

  O tom, či bude práca s vašim elektrickým hoblíkom jednoduchá a či bude dosahovať požadované výsledky, rozhodujú okrem základnej funkcie aj ich technické vlastnosti.

  Hĺbka rezu a šírka hobľovania

  Štandardná šírka hoblíka je 82 mm. Modely ako zrovnávačky alebo hrúbkové hoblíky však môžu mať hobľovaciu šírku až 350 mm.

  Rýchlosť a výkon motora

  O tom, ako efektívne môžete s hoblíkom pracovať, rozhoduje príkon elektromotora. Pre menšie ručné práce postačí 500 až 850 W. Väčšie stroje ako hrúbkovacie frézy majú výkon až 5 000 W. Voľnobežné otáčky dosahujú pri kvalitných hobľovacích a frézovacích strojoch 15 000 až 20 000 otáčok za minútu.

  Text And Image Section

  Zdvih frézovacieho koša

  Zdvih frézovacieho koša popisuje maximálne nastavenie hĺbky elektrickej frézky: čím väčší je zdvih, tým hlbšie sú drážky, ktoré je možné frézovať. Štandardné sú hodnoty medzi 40 a 70 mm.

  Mäkký štart

  Elektrická frézka s jemným rozbehom nejde od prvej sekundy na plný výkon, ale ho postupne zvyšuje. To chráni materiál a umožňuje bezpečnejšiu prácu.

  Vybavenie a príslušenstvo

  Ako väčšina elektrického náradia, aj hoblíky a frézky sa dodávajú s rôznym príslušenstvom, z ktorých by sa vám niektoré mohlo hodiť. Aby vzniknuté triesky nelietali po dielni, sú dostupné užitočné prístroje s vreckom na prach, prípojkou na vysávač či integrovaným odsávačom triesok. Ako ochrana noža elektrického hoblíka slúži kryt na hriadeľ. Pri elektrickej frézke je výhodný výber rôznych frézovacích hláv. Podobne ako pri vŕtačke je tak možné reagovať na rôzne okolnosti a použiť ju v rôznych situáciách. Integrované osvetlenie je výhodné pre obzvlášť presnú prácu, pretože dokonale osvetlí obrábanú plochu.