Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Ochranné pracovné pomôcky

25 produktov
    Zobrazené produkty 24 / 25 produktov
    Text And Image Section

    Všetko pre bezpečnosť pri práci

    Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci sa nezačína len správnym správaním sa na pracovisku a bezpečnou manipuláciou s ťažkými strojmi alebo potenciálne nebezpečnými nástrojmi. So správnym oblečením a vybavením môžu remeselníci, stavební robotníci a ostatní pracovníci zabezpečiť, aby bezpečnosť zohrávala pri každodennej práci dôležitú úlohu, ktorú si zaslúži. Oblečenie pre bezpečnosť pri práci zahŕňa všetko, po čom vaše srdce túži – až po tie najmenšie doplnky, ktoré môžu znamenať skutočný rozdiel.

    Pracovné oblečenie a kvalitnú pracovnú obuv pri práci vhodne dopĺňajú ochranné pracovné pomôcky. Tie nielen, že zvyšujú bezpečnosť pri práci, ale aj váš komfort počas práce v záhrade, dome či na stavbe. Výborné hodnotenia od našich zákazníkov majú napríklad gélové chrániče kolien overenej značky PARKSIDE. Tie využijete počas rekonštrukčných prác pri pokladaní dlažby, parkiet či plávajúcej podlahy, ale aj pri bežných záhradkárskych prácach. Bolesti kolien od dlhého kľačania sa vás týkať, vďaka chráničom s integrovaným gélovým vankúšom, nebudú.

    To, že myslíme skutočne na všetkých, dokonale vystihuje aj zaradenie zváracej prilby do našej ponuky. Ochranná pomôcka, ktorú využijú len skutoční domáci či profesionálni majstri je pri zváraní nevyhnutnosťou. Pre všetky zváracie postupy je vhodná zváracia prilba značky PARKSIDE, ktorá vďaka automaticky ovládanému tieneniu umožňuje komfortné zváranie bez neželaných prestávok. Výhodou prilby je nízka hmotnosť a prevádzka na batérie s integrovaným solárnym článkom. Po ukončení zvárania sa prilba automaticky zosvetlí. Prilba umožňuje plynulé nastavenie ochranného stupňa DIN a prácu pri vonkajších teplotách od -5 do 55 stupňov.

    Nákup pracovného oblečenia

    Existuje obrovský výber pracovných odevov a rôzne typy vybavenia majú zmysel v závislosti od požadovaného miesta výkonu a oblasti zodpovednosti. Medzi klasiky patria:

    Okrem tejto klasickej základnej výbavy môžu doplnky zohrávať rozhodujúcu úlohu pri bezpečnosti práce a zjednodušiť a spríjemniť každodennú prácu.

    Text And Image Section

    Dôležitejšie, ako by ste predpokladali: pracovné ponožky

    Často prehliadané alebo zabudnuté, no rozhodne dôležité pre dlhý deň v práci sú správne zvolené pracovné ponožky. Zabezpečujú príjemnú klímu chodidiel a môžu pomôcť predchádzať nepríjemným pľuzgierom a otlakom v pracovnej obuvi. Dlhé ponožky po kolená poskytujú dodatočné teplo pri nízkych teplotách, takže pri práci vonku v zime nemusíte mrznúť. Dôležitá je pohodlná manžeta, ktorá sa nezarezáva a robustný materiál, ktorý vydrží dlho aj pri vysokej záťaži.

    Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

    Okrem voľnosti pohybu, priedušnosti a vysokej funkčnosti je bezpečnosť práce predovšetkým o zachovaní zdravia a fyzickej integrity pri práci. V mnohých odvetviach preto existujú špecifické právne predpisy, ktoré definujú ochranné pracovné odevy a aké doplnky treba nosiť. Ale aj v súkromnej sfére, ktorá nepodlieha úradným kontrolám, môžu doplnky pre bezpečnosť práce ochrániť pred úrazmi a podobnými škodami. Medzi typické doplnky, ktoré sú už dostupné za málo peňazí a stále majú skvelý efekt, patria:

    • Ochrana sluchu pre prácu s hlučnými strojmi
    • Ochranné okuliare na ochranu proti trieskam a podobne
    • Prilby na ochranu hlavy pred padajúcimi predmetmi, ako sú konáre v lese

    Oficiálne skúšobné značky ako pečať TÜV zaručujú, že ochranný pracovný odev spĺňa všetky požiadavky a môže spoľahlivo plniť svoju dôležitú ochrannú funkciu.

    Text And Image Section

    Pracovné rukavice ochránili už veľké množstvo rúk

    Pracovné rukavice sú nevyhnutnosťou v mnohých profesiách, ale aj pri práci doma spolu s pracovným oblečením. Ochranné rukavice kombinujú niekoľko výhod:

    • Pri náročnej práci je pokožka chránená a nevysušuje sa.
    • Dobré pracovné rukavice chránia ruky pred reznými ranami a inými zraneniami spôsobenými trieskami, klincami a podobne.
    • Dá sa predísť aj popáleninám spôsobeným lietajúcimi iskrami, napríklad pri zváraní.
    • So správnou rukavicou je prístup jednoduchší a bezpečnejší.

    Aké typy pracovných rukavíc existujú?

    Záhradnícke rukavice sú najjednoduchšou formou pracovných rukavíc, ktoré sa často využívajú aj pri domácich prácach. Tie chránia pokožku pred vlhkosťou – napríklad pri polievaní – a tiež zaisťujú, že vám tŕne a konáre nespôsobia škrabance. Ak aj vy radi pracujete doma v dielni, môžete si vybrať multifunkčné rukavice, ktoré využijete ako na záhrade, tak aj pri práci v dielni. Ak pracujete s pílou, mali by ste si vybrať pracovné rukavice s príslušnou ochranou proti prerezaniu. Čím špecifickejšia a nebezpečnejšia je úloha, tým dôležitejší je výber správnych ochranných rukavíc. Ide napríklad o zváračské, protichemické a hasičské rukavice. K ochranným pracovným rukaviciam sa počítajú aj jednorazové rukavice, ktoré sa používajú napríklad v zdravotníctve.

    Text And Image Section

    Pohodlie, strih a veľkosť pracovných rukavíc

    Správny strih je rozhodujúci, aby pracovné rukavice mohli vykonávať svoju úlohu a neobmedzovali vás pri práci. Ak sú rukavice príliš malé, ich nosenie bude nepohodlné alebo dokonca nemožné – ak sú príliš veľké, šmýkajú sa a stráca sa pritom ich priľnavosť. Manžeta alebo suchý zips na zápästí zaisťujú lepšie a bezpečnejšie uchytenie. Väčšina pracovných rukavíc je označená veľkosťou, ktorá vychádza z veľkosti bežných rukavíc. Treba rozlišovať medzi nemeckými veľkosťami, ktoré sa označujú číslami, a medzinárodnými veľkosťami, ktoré sa označujú písmenami.

    Na určenie veľkosti sa meria obvod ruky. Muž s obvodom ruky 22 cm potrebuje ochranné rukavice v pánskej veľkosti 8 alebo medzinárodnej veľkosti M. Tieto veľkosti však nie sú štandardizované a môžu sa líšiť o niekoľko centimetrov v závislosti od modelu a výrobcu. Je dôležité, aby končeky prstov siahali ku končekom prstových otvorov na rukaviciach a aby sa rukavica nezarezávala do dlane a nemala veľké záhyby.

    Dôležité vlastnosti pracovných rukavíc

    Okrem správnej veľkosti sú dôležité najmä ďalšie vlastnosti pracovných rukavíc, aby bolo možné určiť, či sú vhodné pre požadovanú oblasť použitia.

    Materiál

    Na výrobu pracovných rukavíc sa používa široká škála materiálov.

    • Textílie ako bavlna alebo polyester zvyšujú pohodlie a často sa používajú ako vnútorná podšívka alebo na manžety.
    • Ako nátery sa používajú najmä plasty ako kaučuk, latex alebo neoprén. Rukavice, ktoré sú celé vyrobené z plastu, sú nepriepustné pre vlhkosť, ale vo vnútri zvyšujú potenie.
    • Koža je obzvlášť obľúbená pre pracovné rukavice. Je robustná, spoľahlivo chráni pred mechanickými rizikami a lietajúcimi iskrami a je šetrná k pokožke.

    Aký materiál alebo ktorá zmes materiálov je tá správna, závisí od oblasti použitia a požadovanej úrovne bezpečnosti. Napríklad záhradnícke rukavice sú často vyrobené z nylonu alebo bavlny a majú vodoodpudivý latexový povlak. Jednoduché pracovné rukavice sú často vyrobené z odolného polyestru alebo kože a majú ďalšie protišmykové gombíky, ktoré zvyšujú bezpečnosť úchopu.


    Podšívka

    Ak pracujete vonku pri nízkych teplotách alebo v zime, mali by ste dbať aj na to, aby boli pracovné rukavice dobre podšité. Ako materiál na zateplenie sa používajú plsť, fleece alebo akrylové vlákna. Ak si chcete byť istí, môžete sa rozhodnúť pre rukavice, ktoré boli testované na ochranu pred chladom podľa normy EN 511. Príslušné ocenenie poskytuje informácie o tom, ako dobre rukavice chránia pred konvekčným chladom, kontaktným chladom a vlhkosťou.


    Vodotesnosť

    Pri práci s tekutinami alebo vo vlhkom prostredí by pracovné rukavice mali byť vodoodolné. To sa zvyčajne dosiahne vhodným potiahnutím plastom alebo gumou. Vodotesné pracovné rukavice sú veľkou výhodou aj pri práci vonku, kde sneh a dážď dokážu bežné rukavice rýchlo premočiť.


    Ochrana proti prerezaniu

    Pre remeselníkov je rozhodujúca dobrá ochrana pred porezaním pracovnými rukavicami. Tu je užitočné odvolať sa na európsku normu EN 388 pre mechanické riziká. Definuje rôzne triedy ochrany a tým naznačuje, pred akými mechanickými rizikami pracovné rukavice chránia. Úrovne ochrany sa pohybujú od 0 do 5, pričom 5 ponúka najvyššiu úroveň ochrany. Pre bežné použitie na staveniskách alebo v dielňach by rukavice mali mať aspoň triedu ochrany 1 alebo 2.