Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Pracovné nohavice

46 produktov
Zobrazené produkty 24 / 46 produktov
Text And Image Section

Pracovné nohavice do každej výzvy

Pre mnohé profesie sú robustné nohavice súčasťou každodenného pracovného oblečenia. Najmä v remeslách a v stavebníctve musí byť pracovný odev odolný a praktický. A dokonca aj ambiciózni hobby remeselníci často vyhľadávajú odolné oblečenie na použitie v dielni alebo pri práci okolo domu. Normálne džínsy alebo pohodlné nohavice na jogging bežne nespĺňajú želané požiadavky.

Pracovné nohavice pre mužov a ženy

Klasické pracovné nohavice sú dostupné pre mužov aj ženy, pretože dámy taktiež radi nosia montérky počas práce v záhrade či pri pomáhaní pri stavbe vlastného bývania. Pracovné nohavice pre ženy sú prispôsobené tvaru ženského tela, takže dámam zaručujú komfort. Dámy, ktoré radi nosia pracovné nohavice môžu vyskúšať dámske pracovné nohavice z našej ponuky, ktoré sú na nerozoznanie od bežných nohavíc, avšak sú pevnejšie, ľahšie umývateľné a veľmi pohodlné vďaka vysokému podielu bavlny. Okrem toho sa pracovné nohavice pre ženy a mužov od seba nelíšia, skôr kombinujú rovnaké praktické vlastnosti:

  • Sú dostupné ako jednoduché dlhé nohavice alebo ako montérky či overaly s lepšou podporou.
  • Majú praktické priestranné vrecká. Náradie alebo iné pomôcky, ako sú pravítka a perá, sa tak dajú ľahko odložiť a rýchlo nájsť.
  • Pracovné nohavice sú vyrobené z robustných materiálov, s elastickými vložkami alebo strečovým komponentom, ktorý môže zvýšiť komfort nosenia. Ako materiál sa zvyčajne používa zmes polyesteru a bavlny.
  • Pracovné nohavice sú dostupné v rôznych farbách a prevedeniach, aby sa nezanedbal osobný štýl a vkus v pracovnom oblečení.
  • Niektoré pracovné nohavice majú vystuženie kolien, čo je výhodou pre každého, kto musí pracovať na zemi.

Pracovné nohavice sa dajú ľahko kombinovať s ďalším pracovným oblečením ako sú pracovné košele a pracovné bundy a vždy sa dajú prispôsobiť vonkajším okolnostiam.

Text And Image Section

Letný hit: krátke pracovné nohavice

Ak sa ani v lete nechcete zaobísť bez priestranných vreciek a pevných nohavíc, určite vás oslovia krátke pracovné nohavice. Krátke pracovné nohavice končia väčšinou tesne nad kolenom a zaisťujú tak voľnosť pohybu a počas letných dní vám v nich nebude teplo. Obzvlášť dobrým riešením sú aj dlhé pracovné nohavice, pri ktorých je možné odopnúť spodnú časť nohavíc. To vám umožní rýchlo reagovať na meniace sa teploty. V prípade potreby možno na ochranu kolien pri práci použiť samostatné chrániče kolien. Bohužiaľ, krátke nohavice ako ochranný odev samozrejme neprichádzajú do úvahy, keďže môže dôjsť k priamemu dotyku pokožky s nevhodným materiálom, či pracovným náradím.

Zvoľte tie správne pracovné nohavice

V závislosti od oblasti použitia musia pracovné nohavice spĺňať určité kritériá. Patria sem napríklad:

  • odolnosť proti prerezaniu
  • odolnosť voči kyselinám
  • ohňovzdornosť
  • vodoodolnosť

V tomto prípade treba použiť vhodne označené nohavice. Pre každodenné nosenie v dielni a na stavbe však väčšinou úplne postačia klasické pracovné nohavice so štandardnou výbavou.

Text And Image Section

Montérky sú neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého majstra

Ak by sme spravili anketu s otázkou, aké je najznámejšie pracovné oblečenie, veľmi vysoko by sa určite umiestnili montérky. Tie nechýbajú v šatníku žiadneho majstra ani domáceho kutila. Rozlišujeme, ako sme vyššie spomenuli, klasické dlhé pracovné nohavice aj ich letnú variantu – krátke pracovné nohavice. Avšak, nakoľko tie chránia len hornú časť nôh, je potrebné upozorniť, že sú vhodné len pre určité druhy prác.

Montérky by mali byť najmä pohodlné na nosenie, odolné a praktické. Montérky z našej ponuky spĺňajú tieto požiadavky na 100 %. Napríklad dlhé pracovné nohavice POWERFIX sú vyrobené z pevného twillového materiálu, optimálnu pohyblivosť umožňuje guma v drieku a vďaka viacerým praktickým vreckám budete mať potrebné náradie či mobil vždy pri sebe a bezpečne uložený.

Ak to povaha vašej práce vyžaduje, siahnite po pracovných montérkach s vodoodpudzujúcou úpravou BIONIC-FINISH ECO.

Užitočnými môžu byť aj vodoodolné nohavice s uzavretým chodidlom vhodné pre všetky bežné topánky. Okrem nepremokavého materiálu nohavíc vniknutiu vody zabraňuje aj vysoký elastický pás. Praktické je aj vnútorné vrecko. Nohavice máme v rôznych veľkostiach, sú vhodné rovnako pre pánov ako aj pre dámy.