Tento prehliadač nie je podporovaný
Pre správne zobrazenie webovej stránky, prosím, použi jeden z týchto prehliadačov:Upozornenie:Prehliadač Internet Explorer už nie je podporovaný.

Kompresory

23 produktov
Zobrazené produkty 23 / 23 produktov
Text And Image Section

Kompresor – všestranný pomocník v dome, na dvore a v dielni

Každý, kto má dielňu ocení, že kompresor pomocou stlačeného vzduchu zaistí dôkladné vyčistenie, rýchlo a precízne nanesie farbu a že každú pneumatiku okamžite dofúkne na požadovanú hodnotu. Keď treba na dvore niečo rýchlo vyčistiť kompresor je ideálnou voľbou a v domácnosti profesionálne pomáha s čistiacimi prácami na všetkých veľkých plochách. Profesionáli na tohto efektívneho pomocníka nedajú dopustiť.

Potrebujete nafúknuť bazén pre deti? S kompresorom to urobíte behom chvíľky. Ideálny kompresor podľa vašich požiadaviek si môžete objednať u nás v Lidli so všetkým príslušenstvom za rozumnú cenu.

Vzduchový kompresor v akcii

Kompresor funguje na princípe stláčania vzduchu alebo iných plynov, čím generuje energiu. Tento princíp je podobný, ako pri vzduchovom čerpadle. Veľké kompresory sa používajú v priemysle a v železničnom sektore. Menšie varianty sú vhodné na hustenie pneumatík, používanie náradia na stlačený vzduch a na čistenie. S kompresorovou súpravou dostanete prepojovaciu hadicu a spojky a môžete hneď začať s potrebnou prácou.

Ak vám chýba dodatočné náradie do dielne na vašu prácu, nájdete ho taktiež u nás v Lidli. V dielni a na dvore sa bez kompresora takmer nezaobídete. Toto zariadenie sa používa ako hustilka pneumatík alebo na rýchle čistenie, pri lakovaní alebo opravách. Pre domácich kutilov, ktorí kompresor používajú iba občasne, alebo majstrov, ktorí ho potrebujú často prenášať a používať na rôznych miestach je najlepšie si zaobstarať mobilný kompresor, prípadne prenosný aku kompresor.

Výkon, veľkosť, typ pripojenia – ktorý kompresor je ten pravý pre vás?

Vyberte si kompresor podľa vašich potrieb. Keďže sa kompresory na stlačený vzduch dajú využiť mnohými spôsobmi, otázkou skôr je, či potrebujete mobilný alebo stacionárny kompresor. Na trhu sú aj aku vzduchové kompresory, ktoré sú ideálne pre prácu v interiéri. Existujú bezolejové a mazané piestové kompresory. Ak pracujete s lakom a farbou, odporúča sa kompresor bez oleja. To platí aj pri striekaní hliny.

Na búracie a sekacie práce je potrebný väčší výkon a tým pádom budete potrebovať výkonnejšie zariadenie. Zatiaľ čo akumulátorový kompresor šetrí energiu vďaka ľahkej manipulácii, pre masívnu technológiu stlačeného vzduchu je potrebná sada adaptérov. Na trhu sú rôzne verzie kompresorov, ktoré v profesionálnom sektore začínajú okolo 16 barov. Pre hobby skrutkovače stačí 6 až 9 barov. S 10 barov už dostanete veľmi výkonné zariadenie. Pri manipulácii dbajte na bezpečnosť práce. Zodpovedajúce pracovné odevy a chrániče sluchu si môžete rovnako objednať v Lidl online shope.

Text And Image Section

Mobilné kompresory pre domáce použitie

Veľká nádrž zaručuje výkon napevno nainštalovaného kompresora. Mobilný vzduchový kompresor je však oveľa lepšie ovládateľnou verziou. Elektrický kompresor pracuje bez nádrže. Na trhu sú dostupné akumulátorové kompresory s 8 barmi, ktoré poskytujú účinnú podporu pri pribíjaní, skrutkovaní a zošívaní. Praktické je to najmä v stavebníctve, ale aj pri reštaurátorských prácach. Na brúsne práce sa hodí bezolejový kompresor.

Ak rozširujete dom, plánujete rekonštrukciu alebo milujete vintage nábytok z blšieho trhu, oplatí sa zadovážiť si mobilný kompresor na stlačený vzduch s príslušenstvom. Keď si pri upratovaní domu všimnete špinu v ťažko dostupných rohoch môžete ju ľahko vyčistiť pomocou kompresora. Na čistenie priestoru za radiátormi sa dá taktiež použiť vzduchový kompresor.

Bezolejové kompresory sa rýchlo stávajú spoľahlivým nástrojom majstrov. Oblasť ich využitia sa rozširuje pomocou dodatočného príslušenstva. Náradie na stlačený vzduch, ako sú fúkacia pištoľ, skrutkovač alebo striekacia pištoľ, môžete ku kompresoru jednoducho pripojiť a môžete začať s realizáciou svojho projektu.

Text And Image Section

Kompresor do auta či na stavbu? Vyberte si podľa vašich potrieb

Kompresory pôvodne pochádzajú z profesionálneho sektora. To by však nemalo brániť používaniu tejto overenej technológie aj v súkromných domácnostiach. Ak pri práci s kompresorom dodržíte pokyny výrobcu, budete mať spoľahlivého a bezpečného pomocníka.

Výkon kompresora na stlačený vzduch by ste nemali podceňovať. Ale práve kvôli nemu sa práca s kompresorom vykonáva precíznejšie a rýchlejšie. Vzduchový kompresor má okrem redukčného ventilu a poistného ventilu aj adaptéry, s ktorými môžete pripojiť fúkaciu pištoľ a ventil na bicykel. Na rozdiel od olejom mazaného piestového kompresora je tento príklad bezolejový.

Výkon, ktorý môžete vidieť

Ku kompresoru môžete pripojiť náradie na stlačený vzduch. Táto investícia sa oplatí, pretože výrazne znížite potrebný čas na vykonanie plánovanej práce a vykonáte ju s menšou námahou. Všimnete si to pri povoľovaní skrutiek a matíc, ako aj pri ich uťahovaní.

Váš vzduchový kompresor dokáže pre autá a bicykle ešte viac. V rýchlosti vám zobrazí tlak v pneumatikách vášho bicykla a auta. Pomôže vám tým sledovať a chrániť pneumatiky a zaistí ich bezpečnosť.

V Lidl online shope nájdete vzduchové kompresory, ktoré sú vhodné na použitie v domácich podmienkach. Môžete ihneď začať s prácou a vyskúšať si svoje zariadenie na stlačený vzduch v dome, dielni a na záhrade. Kompresory z Lidlu si vyžadujú iba jednoduchú údržbu a prinášajú skvelé výsledky.