Text And Image Section

Veľký Lidl sprievodca rifľami

Nájdi dokonalé rifle pre každú príležitosť

Rifle sú spoľahlivým a štýlovým spoločníkom pre všetky situácie v živote aj v obliekaní. Inak povedané: šatník bez riflí je síce možný, ale nezmyselný. Nadčasový módny kúsok je absolútnou nevyhnutnosťou a existuje už od roku 1873. Či už ležérne alebo elegantne, na večer alebo na bežný deň, sexi alebo športovo, na rockový koncert alebo obchodné stretnutie – rifle sa hodia vždy a sú navyše super pohodlné. Ale len za predpokladu, že nájdete tie pravé. Správny strih a štýl sú pri výbere riflí veľmi dôležité. Náš sprievodca riflami ti pomôže nájsť perfektné rifle, ktoré ti sadnú, a ukáže ti nielen rôzne modely a strihy, ale aj to, ako ich môžeš kombinovať.

Tipy, ako sa správne starať o rifle

Tipy, ako sa správne starať o rifle
 • Prací prostriedok:

  Použite prací prostriedok na farebnú/jemnú bielizeň alebo ho úplne vynechajte. Vyhnite sa používaniu aviváže.

 • Správne sušenie:

  Rifle nechajte uschnúť na vzduchu. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu, aby ste zabránili vyblednutiu.

 • Teplota pri praní:

  Aby vám rifle nevybledli alebo sa nezrazili, perte ich na 30°.

 • Tip na starostlivosť o džínsy:

  Jednoducho zaveste rifle vedľa sprchy – pôsobí to ako parný čistiaci efekt a udrží tak džínsovinu sviežu.

Myslíme udržateľne a dbáme na zodpovedné výrobné metódy

Myslíme udržateľne a dbáme na zodpovedné výrobné metódy

GOTS - znak udržateľnej textilnej výroby

GOTS zaručuje výrobu podľa ekologických kritérií: vyrobené prírodné vlákna sú pestované kontrolovaným spôsobom, sú vyrábané ekologicky a sociálne zodpovedným spôsobom a pôvod konečných produktov je presne identifikovaný.

Organic Blended – bio bavlna

Ekologické z poľa až po predajňu: naše bavlnené textílie pochádzajú z kontrolovaného ekologického pestovania. Pri pestovaní sa prísne dbá na dodržiavanie ekologických smerníc a dokumentuje sa celý výrobný proces.

Cotton made in Africa

Významný prínos v boji proti chudobe v Afrike a k ochrane životného prostredia. Miestni farmári sa učia efektívnym a udržateľným metódam pestovania pre lepšie výnosy a ochranu životného prostredia a svojho zdravia. To je možné vďaka príspevkom zodpovedných textilných spoločností ako partnerov Cotton made in Africa.

Zelený gombík

Stanovuje záväzné požiadavky na ochranu ľudí a životného prostredia. Celkovo musí byť splnených 46 náročných sociálnych a environmentálnych kritérií. Štátny nemecký akreditačný orgán (DAkkS) zabezpečuje nezávislú a dôveryhodnú skúšku.

Eko denim

Udržateľný proces prania eko denimu prebieha už počas výroby. V porovnaní s klasickým procesom prania sa šetria dôležité zdroje. To znamená nižšiu spotrebu vody, chemikálií a energie.

Ökotex Made in Green

Nezávislé označenie MADE IN GREEN od OEKO-TEX® umožňuje označenie produktu, ktoré je možné odsledovať v rámci dodávateľského reťazca pre všetky typy textílií.

Označenie MADE IN GREEN dáva zákazníkovi istotu, že textilný výrobok je vyrobený:

 • z materiálov testovaných na škodlivé látky
 • v prevádzkach šetrných k životnému prostrediu
 • na bezpečných a sociálne zodpovedných pracoviskách.